Mknął bez prawa jazdy i na podwójnym gazie. Nie przeszkadzało mu nawet dymiące koło!

i

Autor: policja.pl Mknął bez prawa jazdy i na podwójnym gazie. Nie przeszkadzało mu nawet dymiące koło!

Mknął bez prawa jazdy i na podwójnym gazie. Nie przeszkadzało mu nawet dymiące koło!

2022-04-24 14:00

Młody mężczyzna nocną przejażdżką narobił sobie kłopotów. 28-latek mknął ulicami Brwinowa (pow. pruszkowski) na podwójnym gazie. Nie przeszkadzało mu również dymiące koło! Jak się okazało, wcześniej uderzył w znak drogowy. Na domiar złego nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawą kierowcy zajęła się prokuratura.

Sytuacja miała miejsce nocy z wtorku na środę (19/20 kwietnia) w Brwinowie. Na ul. Rynek policjantów zauważył fiata, który jechał z nadmierną prędkością, a z lewego koła wydobywał się dym. Próbującego uciec kierowcę, mundurowi zatrzymali do kontroli na ul. Wiejskiej. Od 28-latka siedzącego za kierownicą fiata czuć było woń alkoholu. - Badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w jego organizmie - przekazała kom. Karolina Kańka z pruszkowskiej policji.

To był dopiero początek kłopotów 28-latka. - Podczas kontroli policjanci w saszetce ujawnili susz roślinny, który zabezpieczyli. Tester wykazał, że była to marihuana - dodała policjantka. Na dodatek wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a kilka minut przed zatrzymaniem uderzył fiatem w znak drogowy na ul. Sportowej.

- Dochodzeniowcy z Brwinowa przedstawili mężczyźnie zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie środków odurzających, do których się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Odpowie także za jazdę bez uprawień i uszkodzenie znaku – poinformowała kom. Kańka.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 28-latkowi grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie środków odurzających 3 lata więzienia.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Wielkie gotowanie dla Ukrainy. Wiceprezydent Warszawy ugotował żurek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają