ModlinBus zwolnił wszystkich pracowników! „Dopłata z tarczy antykryzysowej nic nie zmieni”

2020-04-08 21:21 MB
ModlinBus
Autor: FACEBOOK ModlinBus

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego linia autobusowa ModlinBus od 15 marca zawiesiła kursowanie swoich autobusów. Co więcej, właściciel firmy zwolnił wszystkich swoich pracowników.

ModlinBus to środek transportu, który odpowiadał za przewożenie pasażerów z Warszawy na lotnisko w Modlinie. Przez epidemię koronawirusa i zawieszenie większości lotów firma zmuszona była wypowiedzieć umowy wszystkim swoim pracownikom.

- Nie ma dla nas pracy przynajmniej do końca kwietnia - podkreślił współwłaściciel firmy, Marcin Sadowski, w wywiadzie z portalem Interia. Jego zdaniem, sytuacji nie uratowałyby nawet dopłaty do pensji. Na oficjalnej stronie ModlinBusa widnieje informacja o odwołaniu wszystkich kursów do Modlina.

ZOBACZ TEŻ: Auto stanęło na boku! Groźny wypadek na Trakcie Lubelskim


- W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego od 15 marca zawieszamy kursowanie autobusów. Do odwołania, kursy autobusów ModlinBus oraz OKbus zostały wstrzymane ze względu na ogłoszony stan zagrożenia epidemiologicznego na terenie Polski – widnieje komunikat na stronie przewoźnika.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus. Trzaskowski oskarża: rząd zaniża liczbę zmarłych w Warszawie!


Czy to definitywny koniec firmy, czy może przewoźnik powróci tuż po przywróceniu lotów międzynarodowych? Wypowiedzenia dostali nie tylko kierowcy, ale również pracownicy administracyjni i informatycy. - Zatrudnialiśmy 45 osób, głównie kierowców. Jeśli nie pracują, nie zarabiają, firma nie zarabia. Dopłata do pensji z tarczy antykryzysowej nic tutaj nie zmieni – przekazał właściciel linii autobusowej ModlinBus.

Express Biedrzyckiej gość Janusz Korwin-Mikke: Kaczyński powinien być królem Polski.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.