Mariusz Błaszczak ostro na otwarciu nowego szpitala w Legionowie. "Dopiero..."

2022-01-19 12:32
MON otworzyło nowy szpital. Będą w nim leczyć specjaliści z Szaserów
Autor: MON/TWITTER MON otworzyło nowy szpital. Będą w nim leczyć specjaliści z Szaserów

- Zaczynamy dziś działanie szpitala w Legionowie stanowiącego filię Wojskowego Instytutu Medycznego, jesteśmy gotowi do tego, aby nieść pomoc wszystkim potrzebującym - mówił szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podczas uroczystości otwarcia lecznicy.

Nowy szpital w Legionowie będzie funkcjonować jako filia szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie. Ma zapewnić rozszerzony dostęp do opieki medycznej mieszkańcom Legionowa i regionu. W placówce będą funkcjonowały oddziały: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny oraz ginekologiczny. Placówka jest przygotowana do hospitalizacji jednocześnie około 90 pacjentów, a łączny koszt inwestycji wyniósł 160 mln złotych i został pokryty w całości z budżetu ministerstwa.

Minister Błaszczak wskazał, że szpital otwierany w Legionowie choć stanowi zaplecze medyczne dla żołnierzy z 18. Dywizji, czy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, to jednocześnie jest też otwarty dla mieszkańców powiatu i całego województwa. Zgodnie z decyzją włodarzy z ministerstwa, placówka ma jednak nie posiadać Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz oddziału położniczego

Mariusz Błaszczak w ostrych słowach

Szef MON podczas środowej uroczystości, że mieszkańcy Legionowa wielokrotnie słyszeli obietnice, zapewnienia od lokalnych włodarzy z PO, że szpital jest potrzebny i że zaraz zostanie on zbudowany, ale się to nie stało. Dopiero - zaznaczył - kiedy do władzy doszło PiS "bezpieczeństwo stało się rzeczywistym priorytetem władz".

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w szpitalu?
Syn znanego biznesmena z Legionowa napadnięty. W tle 100 tys. zł. w walizce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE