Kino na razie nie przestanie działać

Multikino Ursynów sprzedane deweloperowi. Sieć chce się oddłużyć

2023-03-09 16:05

Multikino sprzedaje swoje najstarsze kino w Warszawie. Otwarty w 1999 roku multipleks na Ursynowie będzie jednak działać w niezmienionej formie przez co najmniej 18 miesięcy. Transakcja jest wynikiem znacznego wzrostu wartości działki, której Multikino było użytkownikiem wieczystym. Pieniądze sieć wykorzysta na spłatę długów z pandemii.

Kino sprzedane ale na razie będzie działać dalej

Spółka Multikino podpisała umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego do działki u zbiegu alei Komisji Edukacji Narodowej i ulicy Indiry Gandhi w Warszawie. Kupującym jest spółka GH Development. - Zgodnie z umową Multikino Ursynów będzie prowadzić działalność w niezmienionym kształcie przez okres co najmniej 18 kolejnych miesięcy, oferując widzom bogaty repertuar i kompleksową ofertę sieci – zapewniła nas Natalia Kaleta-Nguyen, PR Manager Multikina.

Sieć chce spłacić długi

Jak się dowiadujemy, po uchwaleniu w czerwcu 2021 roku planu zagospodarowania przestrzennego dla okolic ulicy Indiry Gandhi wartość działki, na której stoi Multikino znacznie wzrosła. - Wycena ze sprzedaży w sposób istotny przekroczyła wycenę wskaźnikową sporządzoną na podstawie przepływów operacyjnych kina na najbliższe lata – dodała przedstawicielka kina, która przekazała na co wydane będą pieniądze ze sprzedaży. - Środki zostaną w znacznej mierze przeznaczone na spłatę dodatkowego zadłużenia, które umożliwiło spółce funkcjonowanie i utrzymanie zatrudnienia w okresie pandemii i związanych z nią długotrwałych ograniczeń działalności – powiedziała Natalia Kaleta-Nguyen.

Czy inne kina pójdą na sprzedaż?

Według danych przekazanych przez Multikino, zadłużenie spółki, w związku z pandemiczną przerwą, wzrosło o przeszło 100 mln zł. Umowa z deweloperem powinna w tej sytuacji pomóc. Sieć zapewnia, że nie planuje dalszej sprzedaży działek i chce się teraz skupić na odbudowie frekwencji kinowej.

Sonda
Często chodzisz do kina?
Nasi Partnerzy polecają