Musisz do toalety? Znajdziesz ją w miejskiej aplikacji. Ratusz wprowadził nowe rozwiązanie

toaleta publiczna
Autor: gettyimages Toaleta publiczna musi spełniać wymagania warunków technicznych, specyfiki eksploatacji, a także wymagania potencjalnych użytkowników

Aplikacja na smartfony Warszawa 19115 zyskała nową funkcję - w menu usługi można znaleźć listę ogólnodostępnych toalet. Jak twierdza urzędnicy - w całej Warszawie jest ich ponad 360. Ratusz chce by w razie potrzeby było łatwiej je znaleźć.

Poprzez zakładkę Toalety można sprawdzić ogólnodostępne toalety w mieście. Na mapie znajdują się zarówno toalety publiczne stacjonarne i przenośne, jak i toalety w obiektach użyteczności publicznej i obiektach prywatnych udostępnione dla wszystkich mieszkańców. Po kliknięciu w punkt na mapie wyświetla się dokładny adres toalety, godziny otwarcia, informacje o odpłatności (jeśli występuje), dostępnych przewijakach czy dostosowaniu obiektu dla osób niepełnosprawnych.

Konstancin Jeziorna: Samochód rozjechał matkę z dzieckiem! Ruch odbywa się wahadłowo

W aplikacji wskazanych jest 360 lokalizacji toalet. Są one zlokalizowane np. na terenie parków, przy ciągach komunikacyjnych, w przejściach podziemiach, jak również na bulwarach oraz przy stacjach Metra Warszawskiego. Wskazane w aplikacji toalety znajdują się w bibliotekach, urzędach, domach kultury. Dodatkowo wskazane są automatyczne szalety dostępne w 22 punktach stolicy.

Warszawa: W nocy piła wódkę, rano wsiadła w samochód. "Jadę po mleko do kawy"

Toalety publiczne i automatyczne toalety przy skwerach zieleni są otwarte i serwisowane codziennie przez cały czas trwania epidemii. To samo dotyczy pomieszczeń sanitarnych na stacjach metra. Tam ekipy porządkowe na bieżąco dbają o czystość toalet i ich bezpieczne użytowanie – stosują środki myjące i dezynfekujące.

Wyłudzała kredyty, ukryła się we Włoszech. Dopadli ją w warszawskim biurowcu

Dodatkowo toalety są udostępniane przez centra handlowe oraz niektóre lokale gastronomiczne. Obecnie ze względu na epidemię koronawirusa część obiektów może być niedostępna, np. w restauracjach.

Poważna awaria w metrze. Pociągi nie kursują, uruchomiono autobusy zastępcze

Aplikacja Warszawa 19115 jest jednym z pięciu kanałów komunikacji z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Jest dostępna w platformie App Store oraz Goople Play. Wyszukiwarka ogólnodostępnych toalet to nie jedyna funkcjonalność Warszawa 19115. Bezpłatna aplikacja umożliwia też np. zgłoszenie prośby o interwencję związaną z infrastrukturą miasta, sprawdzenie terminu odbioru śmieci czy uzyskanie powiadomienia o bieżących zmianach i wydarzeniach w mieście. 

To kontrakt za miliardy! Koreańczycy zbudują w Warszawie największy zakład w Polsce!

Super Raport 30.11 (Goście: Jarosław Sellin - wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, PiS oraz Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL-UED)