Na Mazowszu GORZEJ niż na Śląsku! Koronawirus nie odpuszcza: Dużo nowych zakażonych

2020-06-03 6:31 PIK
Ratownicy potrzebują pomocy
Autor: Pogotowie Ratunkowe Żywiec Koronawirus na Mazowszu uderzył mocniej

Codzienne raporty nie pozostawiają złudzeń: koronawirus wciąż zaraża i zabija! Każdego dnia pojawiają się nowe przypadki, każdego dnia są nowe ofiary. A na Mazowszu - najwięcej i najczęściej! To właśnie ten region jest liderem w smutnej statystyce zgonów z powodu COVID-19.

Można odnieść wrażenie, a działania rządu jeszcze w tym utwierdzają, że wszystko wraca do normy: nie musimy już nosić maseczek, więcej osób może być w autobusie, wkrótce zostaną otwarte kina, planujemy, gdzie wyjechać na wakacje. Czyżby koronawirus przestał być groźny i po prostu zniknął? Nie wierzcie w to!

Zamiast siedzieć na kwarantannie, poszła na zakupy i to bez maseczki! Trafiła do więzienia!

Koronawirus wciąż jest groźny!

Raporty przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia dwa razy dziennie nie pozostawiają najmniejszych złudzeń: zaraza wciąż jest groźna i wciąż zabija! - Zagrożenia nie da się „oswoić” – trzeba się przed nim chronić. W ostatnich dniach mamy sporo nowych ognisk w różnych miejscach w Polsce – w szpitalach, w centrach handlowych, ośrodkach różnego rodzaju, zakładach pracy. Wszędzie tam, gdzie ludzie blisko się ze sobą kontaktują, gdzie ten dystans jest mały, a gęstość kontaktów bardzo duża, nadal jest ryzyko - pisze na swoim profilu Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny m.in. za zdrowie i pomoc społeczną.

Nowe przepisy dotyczące jazdy komunikacją miejską: czy warszawiacy ich przestrzegają?

Na Mazowszu najgorzej!

Wie, o czym pisze, bo w stolicy i jej najbliższych okolicach wciąż pojawiają się nowe ogniska koronawirusa, są kolejne ofiary. Ostatni tydzień maja w Warszawie i na Mazowszu był najgorszy bodaj od początku epidemii! Tutaj zarażonych jest 3660 osób, a zmarło dotychczas 275. To oznacza, że umiera 1 osoba na 13 zarażonych. Tymczasem na Śląsku, gdzie przypadków koronawirusa zdiagnozowano ponad 8,5 tysiąca, ofiar jest 217, czyli umiera 1 osoba na 40!

Koronawirus ZABIŁ kultową restaurację na Żoliborzu!

Pojawiają się kolejne ogniska!

Jednocześnie wszystkie dane zaprzeczają tezie, że epidemia wygasa. Każdy dzień przynosi informacje o odkryciu kolejnych przypadków, kolejnych ognisk zarazy - także tam, gdzie ich dotychczas nie było. Potwierdzono trzy przypadki w gminie Serock, która dotychczas był "czysta"; bezdomny z ośrodka Caritas na ul. Żytniej trafił zarażony do szpitala, a 160 innych podopiecznych zostało objętych kwarantanną. Ale czy wszyscy?

Podobne pytanie pojawia się w przypadku mieszkańców ośrodka dla cudzoziemców na Targówku, gdzie stwierdzono 32 przypadki koronawirusa oraz Szpitala Wolskiego na ul. Kasprzaka, gdzie przetestowano 300 osób spośród personelu i chorych identyfikując aż 62 osoby zarażone!

Rodzice się boją i nie posyłają dzieci do szkoły! Podsumowanie pierwszego tygodnia.

W miniony weekend u dwóch strażaków z nowej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Legionowie stwierdzono podejrzenie zarażenia koronawirusem. W oczekiwaniu na wyniki testów, ich kolegów z oddziału odizolowano, a w budynku przeprowadzono dekontaminację. Z kolei urzędniczka z Urzędu Dzielnicy na Bemowie ma już potwierdzony COVID-19. I chociaż podobno nie miała bezpośredniego kontaktu z interesantami, jednak zalecono unikać przychodzenia do urzędu.

To tylko te przypadki, o których wiadomo, które zostały ujawnione. A ile nie zostało? Nie, walka z zarazą się nie skończyła: koronawirus wciąż nie odpuszcza i może zaatakować wszędzie i w każdej chwili!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

W ośrodku dla uchodźców wykryto koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.