Najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej pnie się do góry. Zobacz zdjęcia z budowy

2019-11-03 17:02 DS
Najwyższy budynek w Europie
Autor: Marek Kudelski

Szczyt budowy Varso Tower przy ul. Chmielnej 69, najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej, znajduje się wyżej niż taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki! Obecnie wieża ma 114 metrów i cały czas pnie się do góry. Ma mieć 310 metrów wysokości a z jej z tarasu widokowego będzie można patrzeć z góry na … Pałac Kultury.

Nasi reporterzy odwiedzili budowę. Do środka weszli podziemnym łącznikiem z dworca Centralnego, którym w przyszłości pasażerowie lub mieszkańcy będą mogli dostać się do lobby Varso Tower.

Dwie mniejsze wieże są już na ukończeniu i będą gotowe na przełomie roku. Również do końca roku gotowy będzie rozkopany teraz fragment ul. Chmielnej w okolicy skrzyżowania z al. Jana Pawła II. Kliknij i przeczytaj też o rekordowej transakcji w stolicy dotyczącej Warsaw Spire.

W 2021 roku

- Z tarasu widokowego na najwyższym piętrze budynku będzie można patrzeć na PKiN, symbol komunizmu z góry – zapowiedział podczas wizyty Marcin Chruśliński manager projektu Varso.

Kompleks budynków został również jednym z bohaterów pierwszego odcinka serialu „Europa z powietrza” National Geographic. Budowa Varso Tower ma zakończyć się w 2021 roku.

Kliknij i zobacz też najnowszy odcinek programu SUPER TEMAT : Chcieli 400 tysięcy zł od biednego emeryta!