Kojarzysz te ulice?

Najzabawniejsze nazwy ulic w Warszawie. Skąd się wzięły?

2023-09-04 19:13

W Warszawie, jak to w dużych miastach, jest niezliczona liczba ulic i uliczek. Większość z nich ma nazwy, które się niczym się nie wyróżnia i podczas spaceru nawet nie zwraca się na nie uwagi. Są też jednak i takie, które od razu zapadają w pamięć. Zaskakują swoją nazwą, bawią, wywołują skojarzenia. Postanowiliśmy przyjrzeć im się bliżej.

Najdziwniejsze nazwy ulic w Warszawie

Ulic i uliczek w Warszawie nie brakuje. Każda z nich ma swoją nazwę i historię. Śmiało można stwierdzić, że pomysłowość w nazewnictwie nie zna granic. Obok popularnych nazw ulic jak np. Stefana Batorego czy Słoneczna, trafiają się również takie, które przyciągają uwagę swoją niecodziennością. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej najzabawniejszym i najbardziej zaskakującym nazwom ulic w stolicy. Mimo tego, że większość warszawiaków zna swoją okolicę, to nie ma pojęcia o istnieniu tych ulic, a tym bardziej skąd pochodzą ich nazwy. Co więcej, wyjaśnienia skąd się wzięły, są równie nieoczywiste, co same ulice.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, skąd się wzięły i co oznaczają te nazwy, wejdź w poniższą galerię zdjęć. Przy okazji możesz sprawdzić, które mogą wywołać uśmiech na twarzy, a które mają ciekawą historię.

QUIZ. Jak dobrze znasz ulice Warszawy?

Pytanie 1 z 13
Jaką nazwę nosiła dawniej Aleja Jana Pawła II?