Nareszcie! Most otwarty!

2012-03-26 3:00

Po trzech latach budowy most Północny w końcu został otwarty! W sobotę przespacerowali się nim warszawiacy, a prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz (60 l.) nadała mu imię polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Na imprezie otwarcia bawiło się ponad 50 tys. mieszkańców stolicy. A w niedzielę przez przeprawę łączącą Bielany i Białołękę przejechały pierwsze samochody. Dziś kursuje już tam komunikacja miejska.

Stolica w weekend zyskała ósmy most drogowy, który od soboty nosi imię Marii Skłodowskiej-Curie. Połączył Białołękę z Bielanami, na których można wsiąść do metra. - Ten most rozwiąże część problemów komunikacyjnych - mówiła z dumą Hanna Gronkiewicz-Waltz (60 l.). Szczególnie mieszkańcy Białołęki powinni odczuć ulgę. - Będę mógł szybciej dojechać do pracy na Okęcie, bo nie będę stał już na Modlińskiej - mówił zadowolony Dariusz Adamowicz (41 l.).

W niedzielę w samo południe na most wjechały pierwsze samochody. Na trasę wyruszył też autobus hybrydowy. Dziś na trasę wyjedzie pierwsza linia autobusowa 101, która co 10 minut kursować będzie między Nowodworami a metrem Młociny. Od 10 kwietnia mostem jeździć będą też linie ekspresowe dowożące do I linii metra: E-4, E-6 i E-8.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany