Podróż do przeszłości?

Nazistowskie flagi na Nowym Świecie w Warszawie. Kręcą film. Wiemy jaki!

2022-10-15 19:21

Spacerujący Nowym Światem mieszkańcy miasta, a także turyści, musieli być zdumieni, gdy w sercu Warszawy ich oczom ukazały się nazistowskie flagi z czarnymi swastykami. To nie wszystko. W centrum stolicy widać także czołgi i sprzęt wojskowy, a ulicami przechadzają się żołnierze w niemieckich mundurach z czasów II wojny światowej! O co chodzi!? Co się dzieje!?

Nazistowskie flagi na Nowym Świecie w Warszawie

Taki widok w centrum Warszawy mógł w sobotę, 15 października, napawać niepokojem i przywoływać wspomnienia krwawych czasów w historii Polski. Nazistowskie flagi wywieszone wzdłuż ulicy, czołgi i sprzęt wojskowy, a także żołnierze w niemieckich mundurach z II wojny światowej to niecodzienny widok dla współczesnych mieszkańców stolicy.

Co się dzieje? Czy jest czego się obawiać? Uspokajamy. Nie dzieje się nic zagrażającego życiu i zdrowiu mieszkańców Warszawy. Nazistowskie flagi to jedynie elementy scenografii do kręconego w Warszawie filmu fabularnego, którego akcja rozgrywa się w 1942 roku.

Ma to być filmowa historia polsko-żydowskiej superagentki Krystyny Skarbek.

Krakowskie Przedmieście zamknięte

Ci, co w sobotę wybrali się na spacer Nowym Światem, musieli zmienić plany, albo przynajmniej trasę. Metalowe barierki zablokowały przejście. Widniała na nic karteczka, informująca, że w związku z realizacją zdjęć do filmu fabularnego, dojście do ul. Krakowskie Przedmieście możliwe jest od strony ul. Oboźnej i ul. Czackiego.

Nazistowskie flagi zawisły na Nowym Świecie. O co chodzi?
Sonda
Lubisz filmy historyczne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają