Nie będzie tramwaju przez Gocław? Trzaskowski szokuje!

2020-12-22 19:03
Trzaskowski smutny
Autor: Marcin Wziontek Trzaskowski smutny

Fala hejtu wylewa się na prezydenta Warszawy. We wtorkowym wydaniu "Sprawy Warszawy", prezydent Rafał Trzaskowski został zapytany o datę realizacji inwestycji tramwaju na Gocław. Prowadzący, który zadał to pytanie, ani publiczność nie spodziewała się takiej odpowiedzi!

To niewiarygodne! Nie będzie tramwaju na Gocław na rzecz innej inwestycji? Rafał Trzaskowski nie wyklucza zrezygnowania z budowy torowiska tramwajowego w tej części Pragi-Południe. - Jeżeli chodzi o tramwaj na Gocław, to cały czas się zastanawiamy, czy przy opóźnieniu tej inwestycji nie będzie szybciej i skuteczniej budować tam metra, bo takie prace analityczne już prowadzimy. Komisja Europejska bada potoki pasażerów i może się okazać tak, że w momencie, kiedy będzie planowany i tramwaj i metro, Komisja Europejska nie będzie chciała dać pieniędzy na metro, a to jest nasz absolutny priorytet - oznajmił prezydent Warszawy w audycji dla Radia Kolor.

Warszawski ratusz uspokaja trochę zdenerwowanych mieszkańców. Karolina Gałecka, rzecznik urzędu miasta stołecznego Warszawy stwierdza, że prezydent Rafał Trzaskowski nie zadeklarował, że chce się wycofać z tej inwestycji. - Dokumentacja projektowa jest cały czas przygotowywana przez Tramwaje Warszawskie, pieniądze na ten cel są zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej i nie ma decyzji, że tramwaj nie powstanie - zapewniła w rozmowie z dziennikarzami TVN24.

Mimo wszystko, jest takie prawdopodobieństwo, że budowa tramwaju może zostać zaniechana. - Prezydent od dwóch lat wielokrotnie podkreślał i komunikował, że jeśli nie będzie finansowania metra ze środków unijnych, to trzeba się będzie zastanowić, przeanalizować i podjąć decyzję, czy lepiej budować tramwaj czy metro - komentuje Karolina Gałecka dziennikarzom TVN24/

To się mogło skończyć TRAGICZNIE! Wdrapali się na tramwaj. Grożą im POWAŻNE konsekwencje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE