Nie liczcie na OCIEPLENIE w weekend! Uwaga na TRUDNE warunki na drogach!

2020-01-24 6:00 PIK
Pogoda - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay

Piątek 24.01 nie zapowiada się w Warszawie różowo, a raczej - szaro i pochmurnie. Podobnie zresztą jak sobota i niedziela. Szykujcie się więc na trudne warunki na drogach i możliwą ślizgawkę!

Weekend nie zacznie się słonecznie, wręcz przeciwnie! I chociaż nie są zapowiadane śnieżyce, to deszcz na pewno pokropi. A w połączeniu z przewidywaną temperaturą oscylującą wokół zera - częściej nawet minusową (na poziomie -2), niż wędrującą na plus - oznacza całkiem realne niebezpieczeństwo ślizgawki na drogach i ulicach. Tak więc kierowcy noga z gazu i bądźcie czujni, szczególnie w godzinach rannych.

Nieprzyjemny wiatr

Dodatkowo będzie wiało, na szczęście niezbyt mocno: 2-3 m/s. Jednak to już wystarczy, aby obniżyć odczuwalną temperaturę nawet o 3-4 stopnie! A -3 lub -4 stopni skutecznie uprzykrzy nam życie, zniechęcając przy okazji do jakichkolwiek romantycznych spacerów. Również lepienie bałwana raczej się nie powiedzie.

Ocieplenie po niedzieli

Niestety, nie ma dobrych wiadomości: cały weekend ma być taki! Prognozy zapowiadają, że w sobotę i niedzielę niewiele się zmieni i dopiero przyszły tydzień przyniesie wyraźne ocieplenie: w połowie wtorku termometry maja wskazywać nawet 10 stopni!