Nie wiesz czy JESTEŚ ZAKAŻONY? Zrób TEST przez internet!

2020-04-08 13:34 DS
Koronawirus [zdjęcie poglądowe]
Autor: Tumisu/Pixabay Koronawirus [zdjęcie poglądowe]

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalny system, który na podstawie krótkiego wywiadu określi czy nasze objawy odpowiadają zakażeniu COVID-19. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań. Wyniki dostępne są po kilku sekundach.

Po uruchomieniu strony należy udzielić odpowiedzi na kilka pytań. System poprosi o podanie wieku, płci oraz zaznaczenie przewlekłych chorób. Następnie na ekranie pojawi się lista objawów. Należy zaznaczyć wszystkie te, które u nas występują. Zostaniemy zapytani m.in o wysoką temperaturę, kaszel oraz duszności.

Ruch na drogach o wiele mniejszy a wypadki nadal są. Urzędnicy opublikowali raport

Zalecenia pojawią się na ekranie zaraz po zakończeniu testu. Jeśli ryzyko zakażenia koronawirusem jest duże, na ekranie pojawi się komunikat: Bezzwłocznie telefonicznie powiadom powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Unikaj kontaktu z innymi osobami! Gdy nasze objawy nie odpowiadają zakażeniu pojawi się komunikat o przestrzeganie zasad epidemiologicznych. Jeśli występuje zagrożenie, zobaczymy zalecenie dokładnego monitorowania sytuacji.

KORONAWIRUS w Polsce: zarażonych jest już 5000! Kolejne osoby nie żyją

Aby wykonać test należy wejść na stronę www.pacjent.gov.pl/koronawirus/sprawdz-objawy. Ministerstwo Zdrowia przypomina, że wyniki służą jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym: "Pamiętaj, że wyniki wywiadu służą wyłącznie celom informacyjnym oraz edukacyjnym i nie mogą być w żadnym wypadku interpretowane ani traktowane jako porada, konsultacja lub diagnoza lekarska."

Ursus pomoże w nauczaniu online! Komputery trafią do uczniów!

Express Biedrzyckiej - Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Krzysztof Gawkowski (Super Raport)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.