Nie żyje Marian Krupiński z PSL. "Życzliwy i otwarty na ludzi". Był wieloletnim radnym województwa mazowieckiego

2021-11-30 11:00
Nie żyje Marian Krupiński z PSL. Był wieloletnim radnym województwa mazowieckiego
Autor: mazovia.pl Nie żyje Marian Krupiński z PSL, wieloletni radny województwa mazowieckiego. Miał 74 lata

Nie żyje Marian Krupiński z PSL, wieloletni radny województwa mazowieckiego, a w ostatnim czasie związany z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych. Zmarł w sobotę, 27 listopada w wieku 74 lat. W latach 2007-2019 był ponadto dyrektorem filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce i członkiem Rady Muzeum przy Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Nie żyje Marian Krupiński z PSL. Był wieloletnim radnym województwa mazowieckiego

Nie żyje Marian Krupiński z PSL, którego członkiem był od 1975 r. Wieloletni radny województwa mazowieckiego zmarł w sobotę, 27 listopada w wieku 74 lat. W latach 2007-2019 był dyrektorem filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce, skąd pochodził, a w ostatnim czasie był związany z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych. Był też m.in. szefem powiatowych struktur PSL i wiceprezesem zarządu PSL na Mazowszu. Jako przedstawiciel samorządu województwa mazowieckiego zasiadał od I kadencji w Radzie Muzeum przy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. "(...) Jego życzliwość i zrozumienie dla spraw kultury, twórczości ludowej, ochrony dziedzictwa Kurpiów były powszechnie znane i doceniane (...) - napisała dyrekcja i pracownicy placówki. Mariana Krupińskiego wspomina też marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

- To olbrzymia strata dla Mazowsza. Odszedł nasz przyjaciel Marian Krupiński – ludowiec, wieloletni radny województwa, ale przede wszystkim dobry i mądry samorządowiec oraz prawdziwy społecznik. Człowiek oddany Kurpiowszczyźnie i jej mieszkańcom. Życzliwy i otwarty na ludzi. Zasłużony i odznaczony wieloma medalami. Marianie, dziękujemy za Twoją pracę dla Mazowsza. Będzie nam Ciebie bardzo brakować - napisał na swoim profilu facebookowym.

Czytaj też: Nie żyje 18-latka i 21-latek spod Płocka. Prokuratura ujawnia kulisy tragedii!

Czytaj też: Płock. Pogrzeb księdza Piotr Muzyczyszyna. Parafianie we łzach po nagłej śmierci 35-latka. "Serce pęka" [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy głosujesz w wyborach samorządowych?
Express Biedrzyckiej - Włodzimierz Cimoszewicz: Na 99 procent żegnamy się z unijnymi pieniędzmi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE