Niebezpieczne przejście dla pieszych. Ludzie drżą ze strachu o siebie i dzieci

2019-03-19 8:46 DAR, dryndak@se.com.pl
przejscie gg
Autor: Paweł Dąbrowski/ Super Express

Mieszkańcy Starych Faszczyc mówią dość! Codziennie muszą narażać swoje życie, aby przejść po pasach na drugą stronę ulicy. Kierowcy mają za nic przepisy i gnają tam z prędkościami autostradowymi. A urzędnicy i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mają to wszystko w nosie.

przejscie grozy
Autor: Damian Ryndak/Super Express

Niebezpieczne przejście dla pieszych znajduje się tuż obok przystanku autobusowego. Codziennie rano piesi muszą tam stać i czekać zanim przejadą rozpędzone samochody, bo żaden z kierowców nie chce się zatrzymać. - To jest paranoja! Urzędnicy powinni coś z tym zrobić.

Sprawy Warszawy
Autor: ARCHIWUM

Bo jeżeli nic się nie zmieni ktoś w końcu zginie- grzmi pan Dariusz. W najgorszej sytuacji są małe dzieci, wracające ze szkoły do domu. -Wychodzimy po nasze pociechy na przystanek, bo boją się przechodzić przez jezdnie. Już raz na tym przejściu auto zabiłoby mi córkę.

przejscie
Autor: Paweł Dąbrowski/ Super Express

Mój partner w ostatniej chwili ją uratował -mówi Magdalena Jaśkiewicz, mama Lenki(8l.) Niebezpieczną sytuacje miał też syn pana Bartosza. - Wysiadł na przystanku i chciał przejść na drugą stronę. Nagle jakiś szaleniec zaczął wyprzedzać autobus. Kierowca dosłownie w ostatniej chwili przyhamował i zatrzymał się przed samymi pasami.

przejscie 1
Autor: Paweł Dąbrowski/ Super Express

Syn przyszedł do domu blady i przerażony - opowiada pan Bartosz. Jak się okazuje niedaleko przejścia grozy jest zamontowana kamera. Ale nie działa, bo urzędnicy nie mają pieniędzy na jej naprawę. Sprawa została zgłoszona do urzędu, na policje i straż miejską. Reakcji brak.

przejscie2
Autor: Paweł Dąbrowski/ Super Express

- Zgłaszaliśmy sprawę, ale władza nie widzi problemu- mówi mieszkańcy wsi. Czy ktoś musi zginąć, żeby odpowiednie służby zareagowały i zajęły się bezpieczeństwem na tym odcinku drogi? Wystarczy chwila i tragedia gotowa.