Niedopałek po papierosie spowodował straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak do tego doszło?

i

Autor: POLICJA Niedopałek po papierosie spowodował straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak do tego doszło?

Niedopałek po papierosie spowodował straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak do tego doszło?

2022-04-08 8:21

Policjanci ze śródmieścia zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o nieumyślne podpalenie wiaty śmietnikowej. Na nagraniu, które oglądała policja, widać, jak sprawca podchodzi do śmietnika, gasi papierosa rzucając go na ziemię, a niedopałek pod wpływem wiatru przemieszcza się w kierunku śmietnika powodując gigantyczny pożar.

Policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie o pożarze wiaty śmietnikowej bardzo szybko wytypowali osobę, która może mieć związek z tym przestępstwem. Ich ustalenia zostały potwierdzone dzięki nagrań z kamer zamontowanych na pobliskim budynku.

– Na nagraniu widać mężczyznę, który wychodzi wyrzucić śmieci, po czym wraca przed budynek, zapala papierosa i ponownie idzie w kierunku wiaty. Tam 35-latek gasi papierosa o ścianę, a niedopałek rzuca na ziemię – przekazał „SE” podinsp. Robert Szumiata.

Niestety, silny wiatr skierował niedopałek wprost na zgromadzone w wiacie śmieci powodując ich zapłon. Płomienie błyskawicznie ogarnęły całą konstrukcję i niezbędna była interwencja straży pożarnej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Eksplozja i pożar na budowie Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 pod Wołominem. Jedna osoba nie żyje

Straty wynikłe z tego nieumyślnego podpalenia oszacowano na blisko 30 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 35-latka. Za ten czyn grozi mu nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Podpalenie choinki w Ośniu Lubuskim
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE