#NieKłamRatownikom - pozwól pomagać innym!

2020-03-19 16:11 PIK
#NieKłamRatownikom - pozwól pomagać innym!
Autor: materiały promocyjne #NieKłamRatownikom - pozwól pomagać innym!

W całej Polsce ruszyła akcja #NieKłamRatownikom. Skierowana do wszystkich, którzy wzywają na pomoc służby, apeluje, aby informować o ewentualnej możliwości zarażenia koronawirusem. Pomoc zostanie udzielona, ale ratownicy będą zabezpieczeni - i zdolni do kolejnej akcji.

Akcja #NieKłamRatownikom zaczęła się w Radomiu, ale niezależnie podobną akcję - #NieKłamStrażaka #NieKłamPolicjanta #NieKłamMedyka - rozpoczęto też w Łodzi. W obu chodzi o to samo: aby nie narażać służb na zarażenie koronawirusem. Wystarczy wzywając pomoc poinformować o ryzyku: pomoc zostanie udzielona, ale ratownicy będą zabezpieczeni. I dzięki temu będą mogli potem ruszyć do akcji, by pomóc innym.

NieKłamRatownikom - pozwól pomagać innym!
Autor: KSP NieKłamRatownikom - pozwól pomagać innym! Link: zobacz w pełnym rozmiarze

Oto pełny tekst apelu - pamiętajmy o nim!

Wzywasz nas na interwencję... powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym. Dlatego przypominamy - #NieKłamRatownikom.

Przypominamy, że na numer alarmowy 112 dzwonimy tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, mówimy o tym od razu dyspozytorowi. Mówiąc zatem szczerze o swoim stanie zdrowia pomagasz nam pomóc innym. Przyjeżdżając na interwencję będziemy mogli użyć odpowiedniej odzieży ochronnej. Chory ratownik nie pomoże już innej osobie...

Powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE