Nieoczekiwany finał pościgu w Ursusie. Kierowca pobił policjantkę! Taki „prezent” na Dzień Kobiet... [ZDJĘCIA]

2021-03-08 13:04 Izabela Kraj
Policyjny pościg po Ursusie. Pijany kierowca uderzył policjantkę w nos
Autor: T.MRÓZ Policyjny pościg po Ursusie. Pijany kierowca uderzył policjantkę w nos

Przez pół Ursusa ścigała go policyjna grupa Speed. Nie dość że pędził jak wariat, to jeszcze był pijany i agresywny. Udało się go zatrzymać dopiero na wiadukcie w al. 4 Czerwca, gdzie radiowóz specgrupy pościgowej zajechał drogę. To jednak nie był koniec przygód z niesfornym kierowcą w roli głównej... ZOBACZ ZDJĘCIA

Gdy policjanci dostali sygnał, że kierowca audi pędzi niebezpiecznie ulicami Ursusa, do pościgu zaangażowano radiowóz specgrupy Speed, specjalizującej się w wyłapywaniu piratów drogowych. Ten kierowca na pewno się do nich zaliczał! Po pościgu al. 4 Czerwca udało się wreszcie zatrzymać audi na wiadukcie, gdzie radiowozy zablokowały uciekinierowi drogę. Mężczyzna zjechał pod barierki i wyłączył silnik. Ale.. wysiąść nie chciał. Pozamykał drzwi i okna. Nie współpracował. - Policjanci musieli wybić szybę, żeby dostać się do samochodu – poinformował Karol Cebula z komendy rejonowej policji w Ursusie.

Ale i na tym się nie zakończyło.

Gdy policjanci wytargali mężczyznę na zewnątrz i policjantka chciała założyć mężczyźnie kajdanki, ten wyrwał się i huknął ją pięścią w nos. Funkcjonariuszka ze złamanym nosem trafiła do szpitala. A agresywny kierowca audi – do radiowozu. Jak się okazało, miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Będzie teraz odpowiadał za niezatrzymanie do kontroli, napaść na policjanta i kierowanie autem pod wpływem alkoholu.

ZOBACZ NAGRANIE Z INNEGO BRAWUROWEGO POŚCIGU GRUPY SPEED:

Szalony WYŚCIG na trasie S8. Kierowcy wyprzedzili... nawet radiowóz grupy SPEED

Pierwsza grupa "Speed" powstała w Komendzie Stołecznej Policji pod koniec 2018 r. Ta formuła sprawdziła się do tego stopnia, że od 19 lipca 2019 r. w każdej komendzie wojewódzkiej policji działa grupa „Speed”, której zadaniem jest eliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze.

Przykładowo w rok od lipca 2019 r. do czerwca 2020 r. policjanci z grup „Speed” ujawnili 442 660 wykroczeń, w tym aż 308 728 związanych z przekroczeniem prędkości. 18 773 kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, zatrzymano prawo jazdy.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE