policja - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: policja.pl

Ukradł elektronarzędzia

Niespodziewany finał ucieczki złodziejaszka. Sam pojechał na komendę!

2023-09-22 17:49

Niecodzienne zdarzenie w Mińsku Mazowieckim! 6 września podejrzany o kradzież elektronarzędzi w Kałuszynie mężczyzna został dostrzeżony przez ich właściciela. Mężczyzna bez namysłu ruszył w pościg za 28-latkiem. Ucieczka złodziejaszka skończyła się wjazdem... na teren nowej siedziby mińskiej policji, gdzie został zatrzymany!

Pościg za złodziejem

W Kałuszynie 4 września ktoś ukradł samochód i elektronarzędzia z budynku gospodarczego. Renault odnalazło się, lecz bez akumulatora, radia i nigdzie nie było elektronarzędzi. Poszkodowany mężczyzna dwa dni później zauważył, że na posesje jednego z sąsiadów podjechał ten sam Seat, którego kierowca wcześniej go okradł. W momencie, kiedy auto odjechało, mężczyzna postanowił  ruszyć za nim w pościg. Jechał za nim aż do Mińska Mazowieckiego. Mężczyzna był zaskoczony, kiedy złodziej... wjechał na teren Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim! Ofiara wezwała policjantów, którzy przybiegli i zatrzymali 28-latka.

28-latek z zarzutami

Podczas śledztwa wyszło na jaw, że po kradzieży na posesji w Kałuszynie 28-latek wszystkie przedmioty, które zabrał, ukrył na sąsiedniej działce, a dwa dni później chciał je zabrać i po nie wrócił. - Prowadzone szeroko zakrojone postepowanie wykazało, że zatrzymany poza sprawą z Kałuszyna, jest także podejrzany o liczne kradzieże z włamaniem do skuterów i motocykli w Mińsku Mazowieckim - przekazała sierż. szt. Elżbieta Zagórska z mińskiej policji. - Mieszkaniec Mińska Mazowieckiego usłyszał łącznie 10 zarzutów kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Przyznał się do zarzucanych czynów - dodała policjantka. 28-klatek został objęty dozorem policyjnym. W tej sprawie jest prowadzone postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

QUIZ. Kultowe samochody z czasów PRL. Czy pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
1. Zacznijmy od czegoś prostego. Ten samochód to oczywiście popularny:
Maluch