Niezależny prezydent II RP. Tajemnicza manifestacja na Krakowskim Przedmieściu [ZDJĘCIA]

2021-04-21 15:32
Niezależny prezydent II RP. Tajemnicza manifestacja na Krakowskim Przedmieściu [ZDJĘCIA]
Autor: MAREK KUDELSKI Niezależny prezydent II RP. Tajemnicza manifestacja na Krakowskim Przedmieściu [ZDJĘCIA]

Manifestacja przy Kolumnie Zygmunta miała na celu sprzeciwienie się III RP. Biznesmen Jan Zbigniew Potocki działa głównie za granicą. Uważa się za kontynuatora polskich prezydentów na uchodźstwie. Według Potockiego nigdy nie było trzeciej RP. Razem ze swoimi zwolennikami zorganizowali sprzeciw „wobec nielegalnych działań rządzących - piszą na stronie.

Na Facebooku istnieje profil „Moim prezydentem jest Jan Zbigniew hrabia Potocki”, na którym przedstawia się jako jedyny legalny przedstawiciel naszego kraju na mocy prawa międzynarodowego. Potocki mieszka w Piasecznie, ale działa głównie za granicą. Mężczyzna pochodzący ze znanego rodu polskiej arystokracji uważa się za legalną głowę państwa w myśl konstytucji kwietniowej.

NIE PRZEGAP: Hrabia chce być prezydentem. Przebił 500 plus! Zobacz, co obiecuje

Strajk Kobiet w Szczecinie. Manifestacja na pl. Solidarności

- Nigdy nie było trzeciej RP, cały czas zgodnie z prawem żyjemy w II Rzeczpospolitej - mówił kiedyś w rozmowie z „SE”.

W środę odbyła się manifestacja zwolenników Jana Zbigniewa Potockiego. - 21 kwietnia tj. w środę o godz. 10:00 przy Kolumnie Zygmunta w Warszawie, zbieramy się wraz z Prezydentem Potockim, by zademonstrować nasz sprzeciw wobec nielegalnych działań rządzących! Nie może Cię zabraknąć - wzywa nas Rzeczpospolita! - piszą na stronie internetowej manifestanci.

Manifestacja przebiegała raczej spokojnie. Przy Kolumnie Zygmunta ustawiło się około dwudziestu policjantów. Przez dwie godziny były utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE