Niezwykłe odkrycie na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Drogowcy wstrzymali prace [ZDJĘCIA]

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Nikt się tego nie spodziewał!

Niezwykłe odkrycie na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Drogowcy wstrzymali prace [ZDJĘCIA]

2022-09-10 12:00

Drogowcy dokonali niezwykłego odkrycia na pl .Trzech Krzyży. Trwają tam prace związane z przebudową ulic. Gdy robotnicy zerwali asfalt, ich oczom ukazał się niesamowity widok. Tuż pod warstwą starej nawierzchni kryła się nie lada niespodzianka – świetnie zachowany bruk i tory tramwajowe sprzed wojny! Co się z nimi teraz stanie? Urzędnicy mają już plan.

Warszawa. Bruk i tory tramwajowe na pl. Trzech Krzyży

Takiej niespodzianki chyba nikt się nie spodziewał. Świetnie zachowany zabytkowy bruk skrywał się tuż pod kołami przejeżdżających przez pl. Trzech Krzyży samochodów zabytkowy bruk. Drogowcy poinformowali o swoim odkryciu w piątek (9 września). - Na placu Trzech Krzyży - przy wylocie al. Ujazdowskich - odsłoniliśmy bruk i tory tramwajowe. Prace natychmiast wstrzymaliśmy i powiadomiliśmy Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, a dziś razem z nim dokładnie obejrzeliśmy znalezisko – napisali w mediach społecznościowych urzędnicy.

Przeczytaj również: Rzecznik ZDM: "Nie zdziwię się jak będzie opóźnienie". Konserwator dwa miesiące analizował bruk

Co teraz stanie się z brukowaną ulicą? - W najbliższych dniach wspólnie podejmiemy decyzję, jak odpowiednio zabezpieczyć miejsce, w którym odsłonięta została dawna infrastruktura drogowa. W pozostałej części placu prace toczą się, choć z uwagi na chęć ochrony ewentualnej infrastruktury pod asfaltem część z nich jest wykonywana bez ciężkiego sprzętu – napisali pracownicy ZDM.

Warszawa. Zabytkowy bruk dudni

Niegdyś warszawskie ulice był brukowane. W kilku miejscach ta zabytkowa nawierzchnia zachowała się. Tak jest m.in. na ul. Ordona na Woli. Mieszkańcom bardzo ona jednak przeszkadza, bo przejeżdżające po takiej ulicy samochody bardzo hałasują. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Sonda
Co myślisz o remontach ulic?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany