POTĘŻNE zasieki staną przed Sejmem. Wybudują potężną bramę, odgrodzą się niczym twierdza

i

Autor: MW zdjęcie ilustracyjne

POTĘŻNE zasieki staną przed Sejmem. Wybudują wielką bramę, odgrodzą się niczym twierdza [ZDJĘCIA]

2021-02-17 10:27

Demonstracje przed sejmem spowodowały, że postanowiono postawić tam ogromną bramę, aby udaremnić kolejne strajki. Pod koniec 2020 roku ogłoszono przetarg na wybudowanie wielkiej dwuskrzydłowej bramy. Ma ona mieć aż 3 metry wysokości i 8,2 metra szerokości. Obok zaplanowano postanowienie dwóch ogromnych na 3 metry furtek i szerokich na 1,36 metra. Według nieoficjalnych informacji kolejne 20 metrów ma zająć infrastruktura, która ma działać automatycznie.

Pod koniec roku 2020 Kancelaria Sejmu ogłosiła przetarg na budowę bramy wjazdowej. Ma ona stanąć na wjeździe od strony ul. Górnośląskiej. Jej celem ma być m.in. ochrona przed demonstracjami, które po opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. Aborcji są tam bardzo często organizowane. Z dokumentacji przetargowej wynika, że ma mieć dwa skrzydła, trzy metry wysokości i 8,2 metra szerokości. Obok znajdą się dwie furtki też wysokie na trzy metry, o szerokości 1,36 metra. Oferty przedstawiły 3 firmy. Wygrała najtańsza z nich, przygotowana przez WIBAR-Instalacje, która swoje usługi wyceniła na 675 tys. zł brutto. To aż o połowę mniej, niż zaproponowali konkurenci.

- Oferta spełnia wymogi SIWZ (specyfikacja istotnych warunków zamówienia - red.) oraz ustawy Prawo zamówień publicznych i zgodnie z kryteriami oceny ofert określonym w pkt 8 Rozdziału I SIWZ, oferta otrzymała największą ilość punktów tj.: 60,00 pkt - poinformowano na stronie sejmowej

W Warszawie trwa Strajk Kobiet