Nowa fucha u konserwatora! Praskie zabytki specjalnej troski?

2021-11-01 15:19
Jakub Lewicki - Mazowiecki Konserwator Zabytków
Autor: PAP Jakub Lewicki - Mazowiecki Konserwator Zabytków

Zabytki stojące na terenie Pragi-Północ i Pragi-Południe mają zostać objęte szczególną opieką. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków podjął decyzję o powołaniu nowego stanowiska, specjalnie do tego celu. Ma na nim pracować kilka osób.

Prof. Jakub Lewicki, mazowiecki konserwator zabytków, w niedzielę poinformował, że utworzy nowe, wieloosobowe stanowisko do spraw zabytków Pragi. - Uważam, że zabytki Pragi powinny być chronione w sposób szczególny – stwierdził. Do zadań osób pracujących na tym stanowisku będzie przeprowadzanie inspekcji zabytków i ocena ich stanu. Specjalnie oddelegowane osoby będą też prowadziły postępowania administracyjne i sprawowały ogólną pieczę tylko nad budynkami z tego rejonu. - Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie dotyczące zabytków Warszawy. Będę informował o jego wdrażaniu, liczę także na pomoc społeczników i wszystkich osób, którym drogie są zabytki zarówno Pragi, jak i całej Warszawy – dodał Jakub Lewicki.

Sonda
Jak oceniasz pracę warszawskich urzędów?
Armagedon pod cmentarzami. Tłumy odwiedzają groby bliskich
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE