Nowa posada szefa warszawskiego SLD. Sebastian Wierzbicki nie rządzi już w Pałacu Kultury

2021-07-31 11:11
Wierzbicki  na prezydenta
Autor: archiwum se.pl Wierzbicki na prezydenta Wierzbicki na prezydenta

Sebastian Wierzbicki, szef warszawskiego SLD, były radny miasta po ponad 6 latach przestał być wiceprezesem Pałacu Kultury i Nauki. - Trzaskowski wyrzucił wierzbickiego! - gruchnęła wieść wśród warszawskich samorządowców. - Nie wyrzucił. Tylko zmienił mu posadę – niemal natychmiast przyszła riposta z ratusza.

Sebastianowi Wierzbickiemu, szefowi warszawskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej skończyła się kadencja w zarządzie PKiN. Był ponoć umówiony już od pewnego czasu z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, że ustąpi miejsca we władzach Pałacu i zmieni spółkę. Ponoć miał do wyboru każdą. Wybrał miejsce w zarządzie Miejskiego Przedsiębiorstwa Realizacji Inwestycji. Spółka odpowiada m.in. za rozbudowę szpitala Bielańskiego. W porównaniu z PKiN nie jest to prestiżowe stanowisko. Raczej zsyłka. Sebastian Wierzbicki przekonuje, że w PKiN zrobił już wszystko, co mógł. - Za sukces uważam sprowadzenie do Pałacu Kultury tych wystawców, którzy wcześniej odeszli i wybrali miejsca w innych halach wystawienniczych. Teraz wracają. Nawet Międzynarodowe Targi Książki wrócą do PKiN w przyszłym roku – zapowiada Sebastian Wierzbicki.  W tym tygodniu został więc odwołany z PKiN i powołany do MPRI.

Sebastian Wierzbicki
Autor: Piotr Piwowarski

Kto przyjdzie do Pałacu za Wierzbickiego? To ciekawe. Kobieta, która kiedyś z SLD odeszła, właśnie skonfliktowana z obecnym szefem partii. Stanowisko we władzach Pałacu Kultury obejmie natomiast Katarzyna Osowiecka, dotychczas urzędniczka z Pragi-Południe. O posadę dla niej – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – zabiegała u Trzaskowskiego Barbara Nowacka.

Przypomnijmy, że Sebastian Wierzbicki był kiedyś kandydatem na prezydenta Warszawy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE