Nowe krzyże, tabliczki i symbole Polski Walczącej. Odnowiono groby Powstańców Warszawskich [AUDIO]

2018-07-30 19:46 Michał Skolimowski
Groby Powstańców
Autor: Redakcja Eska Info Groby Powstańców

W końcu wyglądają tak, jak powinny... Część powstańczych grobów m.in na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach została wyremontowana dzięki współpracy Muzeum Powstania Warszawskiego i Wojewody Mazowieckiego.   

W tym roku odnowiono kwaterę B-8, na której pochowano żołnierzy z batalionów "Gozdawa" i "Chrobry I". - W tym miejscu spoczywają Powstańcy, którzy zginęli podczas walk na Starówce oraz w gmachu Pasażu Simonsa  - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor muzeum:

>>> Wyjątkowe spotkanie w Muzeum Powstania Warszawskiego [AUDIO]

- Powstańcy zasługują na godne upamiętnienie - mówi Janusz Walendzik ps. "Czarny", który walczył podczas zrywu w 1944 roku:

Muzeum Powstania Warszawskiego przeprowadziło też dokładną weryfikacje danych osobowych i stopni wojskowych wszystkich pochowanych w tej kwaterze Powstańców. W ramach współpracy z Wojewodą Mazowieckim odnowiono też Cmentarz Powstańców w Powsinie.

Czytaj też: Morderstwo na Pradze Południe. Sekcja zwłok w tym tygodniu

Zobacz TO WIDEO:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE