Otwieramy się na miasto. Konkurs na rozbudowę Muzeum Powstania Warszawskiego [AUDIO]

i

Autor: Wikimedia Commons "Otwieramy się na miasto". Konkurs na rozbudowę Muzeum Powstania Warszawskiego [AUDIO]

"Otwieramy się na miasto". Konkurs na rozbudowę Muzeum Powstania Warszawskiego [AUDIO]

2018-07-19 17:41

Od soboty architekci będą mogli zgłaszać swoje projekty przebudowy i modernizacji Muzeum Powstania Warszawskiego. Głównym założeniem jest ułatwienie dojazdu do Muzeum oraz otwarcie się na okolice. Ważne będzie też uwzględnienie miejsca podobnego do Pokoju na Lato.

Muzeum ma się powiększyć o budynki strefy wejściowej, pozwalającej dostać się do zespołu muzealnego od strony ulicy Towarowej a także odciążyć Przyokopową. Ulica jest w tej chwili zajmowana przez autokary. W zeszłym roku Muzeum odwiedziło 60 tysięcy zorganizowanych wycieczek. - Niektórzy przyjeżdżający nie wiedzą jak tu wejść, więc otwarcie się na Towarową to jest najlepszy pomysł. Chodnik wzdłuż ulicy będzie główną trasą prowadzącą od metra do Muzeum - mówi architekt SARP Rafał Mroczkowski.

Ważnym elementem prac konkursowym, będzie nawiązanie do Pokoju na Lato. To letni pawilon kulturalno -rekreacyjny, który zniknie  z powodu rozbudowy Muzeum. - Dzięki tej przebudowie Pokój na Lato będzie działał przez cały rok. Będą tam akcje kulturalne, wystawy czasowe, a latem w tej naszej zieleni będzie można się schronić i przyjść na różne warsztaty i spotkania - mówi dyrektor Muzeum Jan Ołdakowski.

>>> Tajemniczy pakunek pod samochodem na Modlińskiej! Pirotechnicy zabezpieczyli teren

Konkurs rozpoczyna się w sobotę i potrwa do 10 sierpnia. Zwycięską pracę poznamy w połowie listopada. Prace rozpoczną się najwcześniej w 2020 roku.

Więcej informacji w materiale:

Czytaj też: Ryanair odwołuje loty! Także z Modlina! [LISTA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany