Tunel pod Ursynowem gotowy. Otwarcie opóźnione

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express

Kiedy otwarcie tunelu POW. Wojewoda mówi jasno: Otworzymy...

2021-12-07 13:00

Czyżby wyczekiwane przez wszystkich otwarcie tunelu pod Ursynowem w końcu mogło stać się faktem? Po udanej trzeciej kontroli systemów wentylacyjnych strażacy w końcu wydali pozytywną opinię, która pchnęła wielką biurokratyczną machinę dalej. Kiedy drogowcy otworzą tunel Południowej Obwodnicy Warszawy?

- Złożyliśmy do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dokumenty otrzymane od Państwowej Straży Pożarnej po przeprowadzonej kontroli w tunelu na ursynowskim odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy - powiedziała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Można powiedzieć, że to krok milowy w kierunku wyczekiwanego, w szczególności przez kierowców, otwarcia tunelu. - Pracownicy WINB muszą sprawdzić obszerną dokumentację powykonawczą, następnie przeprowadzić kontrolę w terenie i wydać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie - dodała rzeczniczka GDDKiA.

Po uzyskaniu tej decyzji ostatnim krokiem będzie uzyskanie zgody Wojewody Mazowieckiego. - Zarówno WINB, jak i Wojewoda traktują sprawę priorytetowo - zdradziła jego rzeczniczka Ewa Filipowicz. Nie podała jednak, kiedy dokładnie możemy spodziewać się wydania tych decyzji. Nie zmienia to faktu, że drogowcy nadal utrzymują tę samą datę w kwestii otwarcia tunelu. - S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów zostanie oddana do ruchu jesienią tego roku - zaznaczyła Małgorzata Tarnowska.

Ursynowski tunel jest częścią Południowej Obwodnicy Warszawy. To jedyny nieoddany i wyjątkowo bardzo opóźniony odcinek tej inwestycji. Od 22 grudnia 2020 roku kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek tej trasy między węzłami Warszawa Wilanów a Lubelska wraz z mostem Południowym na Wiśle. Łączny koszt inwestycji to około 4,6 mld zł.

Sonda
Czekasz na otwarcie tunelu POW?
Przejechaliśmy gotowym tunelem POW. Otwarcie opóźnione!