Nie ma zgody na otwarcie tunelu POW! Kolejne błędy i kompromitacja GDDKiA

2021-10-25 15:59
Tunel pod Ursynowem gotowy. Otwarcie opóźnione
Autor: Marek Kudelski/Super Express

Nie ma zgody na otwarcie tunelu POW! Po trwających tydzień testach i analizach rozmaitych dokumentacji stołeczni strażacy podjęli w końcu decyzję w sprawie tunelu pod Ursynowem. Okupiona wielkimi problemami budowa Południowej Obwodnicy Warszawy nadal nie może ruszyć dalej w kierunku ostatecznego otwarcia. Strażacy stwierdzili kolejne problemy z wentylacją w tunelu POW i nakazali drogowcom dokonać poprawek. Decyzja jest więc po raz kolejny negatywna!

Otwarcie tunelu POW: Nie ma zgody strażaków!

Wielka kompromitacja w sprawie tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy! Strażacy znów wydali negatywną decyzję w sprawie dopuszczenia tunelu do użytkowania przez kierowców. 

Przy pierwszym podejściu strażaków, podczas wykonywania tzw. sztucznego pożaru, wyszło na jaw, że system przeciwpożarowy w najnowocześniejszym tunelu w Polsce nie do końca dobrze działa. Wtedy było wiadomo, że klapy oddymiające nie otworzyły się tak, jak powinny i trzeba dokonać szeregu poprawek. Po tym jak informatycy zajęli się sprawą, strażacy po raz drugi rozpoczęli swoje, trwające tydzień testy. Decyzja o wydaniu pozytywnej opinii miała zapaść w poniedziałek. Strażacy wykryli jednak kolejne uchybienia. - Niestety nasza opinia jest negatywna. Jeden z sześciu wentylatorów nie zadziałał tak, jak byśmy tego chcieli. Nie spełniał wymaganych parametrów i nie miał odpowiedniej wydajności - stwierdził kpt Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej.

ZOBACZ TEŻ: Znów kłopoty z tunelem POW. Kiedy w końcu otworzą Południową Obwodnicę Warszawy?

Taka decyzja powoduje, że drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad muszą dokonać poprawek i znów poprosić strażaków o wydanie opinii. - Oprócz tego jednego elementu i jeszcze jakiś innych drobnych poprawek nie mamy więcej zastrzeżeń. Teoretycznie mamy kolejne dwa tygodnie na wydanie decyzji, ale z pewnością uda się to zrobić szybciej - dodał strażak.

Urzędnicy z GDDKiA uzyskali już pozytywną opinię sanepidu. Ostatnim etapem po pozytywnej opinii strażaków będzie kontrola wojewody mazowieckiego, który sprawdzi dokumentacje w zakresie bezpieczeństwa. Jeśli wszystko będzie dobrze, da to zielone światło na wpuszczenie kierowców na Południową Obwodnicę Warszawy.

Ciągłe problemy na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy

Problemy z trasą POW ciągną się za drogowcami jednak dalej. W poniedziałek radni i społecznicy z Polski 2050 z trzech warszawskich dzielnic: Wawra, Wilanowa i Ursynowa wystosowali i podpisali wspólny apel do ratusza, GDDKiA i Ministerstwa Klimatu i Środowiska w sprawie hałasu oraz bezpieczeństwa na POW. W dokumencie padł zarzut niewystarczającego zabezpieczenia od hałasu mieszkańców Wawra i Wilanowa. Radni chcą m.in. aby drogowcy wykonali swoje obiecane wcześniej dodatkowe pomiary hałasu wcześniej niż za trzy lata, oraz aby powstała potem rzetelna mapa akustyczna.

Sonda
Czekasz na otwarcie tunelu POW?
Przejechaliśmy gotowym tunelem POW. Otwarcie opóźnione!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE