Tunel Południowej Obwodnicy Warszawy wciąż zamknięty. Jest przełom!

2021-10-22 16:40
Tunel pod Ursynowem gotowy. Otwarcie opóźnione
Autor: Marek Kudelski/Super Express

Kiedy otwarcie tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy? Czy jeszcze jesienią pojedziemy tunelem POW pod Ursynowem? Decyzja dotycząca bezpieczeństwa przeciwpożarowego w tunelu POW ma zapaść w najbliższy poniedziałek. Jak ustalił Super Express, obecnie trwa analiza dokumentacji niezbędnej do wydania opinii. Czy to oznacza, że tunel POW zostanie otwarty już niebawem?

Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że obecnie trwa analiza dokumentacji potrzebnej do wydania opinii ws. bezpieczeństwa przeciwpożarowego w tunelu POW. System przeciwpożarowy działa, ale wykryto też drobne uchybienia. PSP czeka również na uzupełnienie braków w dokumentacji. Kontrola straży pożarnej w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy trwa od poniedziałku. Strażacy testowali tam m.in. systemy wentylacji i wykrywania pożaru.

ZOBACZ TEŻ: Kompromitacja w sprawie tunelu POW. Kraj o Warszawie. Felieton

Jak informowała rzeczniczka warszawskiego GDDKiA Małgorzata Tarnowska, pozytywną opinię dotyczącą tunelu wydał już sanepid. "Kontrolujący nie wnieśli uwag do dokumentacji ani do zrealizowanych robót" - mówiła Tarnowska. "W toku jest kontrola straży pożarnej. Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o przeprowadzenie kontroli przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie" - dodała.

Ostatnim etapem procesu odbiorowego ma być kontrola wojewody mazowieckiego. "Po sprawdzeniu dokumentacji w zakresie bezpieczeństwa oraz otrzymaniu opinii urzędnika bezpieczeństwa wyda zgodę na otwarcie tunelu. Ta decyzja da nam zielone światło na dopuszczenie do ruchu S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów wraz z tunelem" - mówiła rzeczniczka warszawskiego GDDKiA dodając, że według założeń stanie się to jesienią tego roku.

Od 22 grudnia 2020 r. kierowcy mają do dyspozycji ponad 15-kilometrowy odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy między węzłami Warszawa-Wilanów a Lubelska wraz z nowym mostem na Wiśle. Na trasę można dostać się przez cztery węzły: Warszawa-Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska.

Łączny koszt budowy trzech odcinków S2, stanowiących fragment Południowej Obwodnicy Warszawy, to ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.

Tunel pod Ursynowem gotowy ale wciąż nie oddany. Gigantyczne opóźnienie!
Sonda
Czekasz na otwarcie tunelu POW?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE