Szok w sprawie tunelu POW. Nie ma zgody na otwarcie! Tłumaczenie GDDKiA zaskakuje

2021-10-06 6:24
Szok w sprawie tunelu POW. Nie ma zgody na otwarcie! Tłumaczenie GDDKiA zaskakuje
Autor: Komenda Miejska PSP w Warszawie, archiwum se.pl Szok w sprawie tunelu POW. Nie ma zgody na otwarcie! Tłumaczenie GDDKiA zaskakuje

Nie ma zgody na otwarcie tunelu POW pod Ursynowem! Straż pożarna nie dopuściła do użytku tej brakującej części Południowej Obwodnicy Warszawy. Drogowcy i informatycy muszą dopracować systemy odpowiadające między innymi za odprowadzanie dymu i spalin. A to oznacza kolejne tygodnie prac. Zapomnijmy o możliwości przejazdu tunelem jeszcze w listopadzie! Kiedy otwarcie tunelu POW będzie zatem możliwe?

Ponad dwukilometrowy tunel POW pod Ursynowem to brakujący element południowej obwodnicy Warszawy. Wyczekany i wytęskniony przez kierowców. Ci jednak, zamiast usłyszeć, kiedy będą mogli przejechać kolejnym odcinkiem Południowej Obwodnicy Warszawy, słyszą o kolejnych wpadkach i opóźnieniach.

W środę w osłupienie wprawili strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie, którzy przeprowadzili testy systemów bezpieczeństwa w tunelu POW. Wywołali kontrolowany pożar i okazało się, że siwy dym wisiał nad głowami obecnych podczas odbiorów urzędników z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nie otworzyły się wszystkie wywietrzniki.

- Przeprowadziliśmy próby z gorącym dymem. Systemy oddymiające zadziałały, ale nie tak, jak byśmy chcieli. Wydaliśmy negatywną opinię w sprawie tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy i pojawimy się tam znów, gdy systemy przeciwpożarowe zostaną poprawione - mówi nam st. kpt. Michała Konopka z warszawskiej PSP.

Dodatkową robotę będą mieli głównie informatycy i technicy. System trzeba od nowa skalibrować tak, by więcej otworów pochłaniało dym z tunelu. Ile to potrwa? Nie wiadomo. - Skala tej inwestycji jest nieporównywalna z żadną inną, więc nie można tego ocenić. Tunel może zostać udostępniony kierowcom, gdy obiekt przejdzie pozytywnie wszystkie odbiory, a także uzyskamy decyzję o pozwoleniu na użytkowanie wydaną przez WINB - mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ale nadal podtrzymuje, że otwarcie tunelu POW nastąpi jesienią. Czyli do 21 grudnia jest szansa.

Sonda
Czekasz na otwarcie tunelu POW?
Tunel pod Ursynowem gotowy ale wciąż nie oddany. Gigantyczne opóźnienie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE