Wichura w Warszawie. Mur runął na bezbronną kobietę. Druga oberwała znakiem

2021-10-21 17:43

Potężne wichury szaleją 21.10.2021 nad Polską. W godzinach popołudniowych silny wiatr dotarł też do Warszawy. Wystarczyło kilka chwil, by zebrał swoje żniwo. Mieszkańcy donoszą o połamanych gałęziach i drzewach. W Śródmieściu znak drogowy spadł na przechodzącą obok 77-letnią kobietę. Na Woli ceglany mur runął pod naporem wiatru i runął na bezbronną kobietę.

Czwartek, 21.10.2021 mija w Polsce pod znakiem potężnych wichur. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla niemal wszystkich regionów. Prędkość wiatru osiąga rekordowe prędkości - w porywach nawet 100 km/h. Groźne zjawiska pogodowe dały o sobie znać szczególnie na zachodzie kraju, gdzie powalonych zostało wiele drzew, uszkodzone zostały samochody czy linie kolejowe. Tylko na Dolnym Śląsku zginęły cztery osoby - trzy w wypadkach samochodowych, a jedna w wyniku zawalenia się ściany budynku.

CZYTAJ RELACJĘ NA ŻYWO: Pogodowy pogrom w Polsce! Wiatr powala drzewa i blokuje pociągi. Ofiary śmiertelne i ranni!

Synoptycy apelują o zachowanie w najbliższych godzinach szczególnej ostrożności. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w czwartek Alert RCB o możliwym wystąpieniu silnego wiatru. - Uwaga! Dziś w nocy i jutro rano silny wiatr. Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy - czytamy w komunikacie.

Wichura zniszczyła nam życie

Do bardzo groźnego wypadku doszło około godziny 16. - Silny podmuch wiatru wywrócił na ul. Foksal 18 znak zakazu zatrzymywania się, przechodząca obok starsza pani ucierpiała w wyniku uderzenia. Możemy tu mówić o nieszczęśliwym wypadku - powiedziała Monika Nawrot ze stołecznej policji. Kobieta została przetransportowana do szpitala. 

Niemal w tym samym czasie przy ulicy Burakowskiej na Woli, wichura powaliła ceglany mur, który runął na idącą chodnikiem bezbronną kobietę. - Ranna sama wydostała się spod ogrodzenia. Udzielaliśmy jej pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki - poinformował Michał Skrzypa ze stołecznej straży pożarnej w rozmowie z portalem TVN Warszawa. 

Z całej Polski napływają informacje o skutkach przechodzącej nad krajem nawałnicy. Służby proszą o zachowanie szczególnej ostrożności i pozostanie w domach. 

Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?