O krok od dramatu w Gostyninie. 83-latka w samej piżamie szła nocą wzdłuż torów

i

Autor: Pixabay O krok od dramatu w Gostyninie. 83-latka w samej piżamie szła nocą wzdłuż torów

Straszne

O krok od dramatu w Gostyninie. 83-latka w samej piżamie szła nocą wzdłuż torów

2023-03-28 17:27

Było o krok od rozdzierającego serce dramatu. W środku nocy dyżurnego ruchu PKP zauważył na monitoringu w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Sportowej w Gostyninie starszą kobietę ubraną jedynie w piżamę. Seniorka szła wzdłuż torów w kierunku lasu. W każdej chwili mogło dojść do potwornej tragedii.

W środku nocy szła wzdłuż torów

Dyżurny ruchu PKP nadzorował przejazd pociągu na ul. Sportowej w Gostyninie. Około godz. 2 w nocy 28 marca podczas przejazdu składu na kamerze monitoringu zauważył zdezorientowaną seniorkę ubraną jedynie w piżamę. Starsza kobieta szła wzdłuż torów w kierunku lasu. Nie było czasu do stracenia. W każdej chwili mogło dojść do rozrywającej serce tragedii. Dyżurny ruchu powiadomił o sytuacji policję.

- Przybyli na miejsce policjanci z gostynińskiej komendy odnaleźli seniorkę kilkadziesiąt metrów od przejazdu kolejowego. 83-letnia mieszkanka Gostynina była zdezorientowana i zmarznięta. Seniorka po udzieleniu pomocy przez policjantów została odwieziona do miejsca zamieszkania i przekazana pod opiekę męża, który nawet nie zauważył jej zniknięcia - przekazał mł. asp. Paweł Klimek z policji w Gostyninie.

Ważny apel policji

„Nie bądźmy obojętni! Widząc osoby, szczególnie seniorów, które sprawiają wrażenie zagubionych, są ubrane nieadekwatnie do pogody, dziwnie się zachowują – reagujmy! Czasami jeden telefon pod numer alarmowy wystarczy, by ocalić czyjeś życie!” -apeluje gostynińska policja.

Sonda
Czy seniorzy w Polsce mają odpowiednią opiekę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany