Nawet osiem pasów ruchu! O tej autostradzie marzyli kierowcy w całej Polsce. Teraz ich euforii nie ma końca

i

Autor: GDDKIA Nawet osiem pasów ruchu! O tej autostradzie marzyli kierowcy w całej Polsce. Teraz ich euforii nie ma końca

Decyzja zapadła

O takiej autostradzie w Polsce kierowcy marzyli od dawna. Nawet osiem pasów ruchu! Jest decyzja

2023-09-14 13:02

Na te informację kierowcy czekali latami. Najbardziej ruchliwa autostrada w kraju zdobędzie kolejne dwa pasy w każdym kierunku! To oznacza, że odcinkowo będzie miała aż osiem pasów ruchu - po cztery w każdym kierunku. – Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich kierowców, którzy z różnych przyczyn codziennie tą drogą podróżują – mówił podczas ostatniej konferencji prasowej Wicewojewoda Mazowiecki, Artur Standowicz.

Najbardziej ruchliwa autostrada w Polsce zyska kolejne pasy

To długo oczekiwany moment dla wielu mieszkańców województwa mazowieckiego i łódzkiego. Pod koniec sierpnia w Nieborowie odbyła się konferencja prasowa dotycząca podpisania umowy na projekt poszerzenia autostrady A2 o dodatkowe pasy ruchu!

 Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich kierowców, którzy z różnych przyczyn codziennie tą drogą podróżują. Autostrada A2 to bardzo ważna droga, która jest wciąż rozbudowywana na wschód Polski. Wojewoda Mazowiecki w połowie sierpnia wydał ostatnią decyzję zezwalającą na budowę kolejnego odcinka A2 na terenie województwa mazowieckiego, a teraz wkraczamy w etap niezbędnej przebudowy drogi pomiędzy województwami mazowieckim i łódzkim – mówił Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Inwestycja obejmuje dobudowę dwóch kolejnych pasów ruchu, po wewnętrznych stronach obu jezdni na odcinku od granicy województw łódzkiego i mazowieckiego do węzła Konotopa. Autostrada A2 między Łodzią Północ i Pruszkowem będzie miała trzy pasy ruchu, a dalej do węzła Konotopa - aż cztery.

Autostrada A2 po przebudowie będzie jedną z najnowocześniejszych tras w Europie. W ramach inwestycji zaplanowano między innymi instalację odnawialnych źródeł energii oraz przebudowę rowów drogowych i kanalizacji deszczowej.

Trasa A2. Autostrada pomiędzy Łodzią a Warszawą jest najbardziej ruchliwą drogą w Polsce

Autostrada A2 jest najbardziej ruchliwą drogą w Polsce. Codziennie przejeżdża tamtędy około 93 tysiące pojazdów. Inwestycja, którą zaplanowano, jest konieczna ze względu na stały wzrost natężenia ruchu. Zwiększy ona przepustowość oraz ułatwi szybki i bezpieczny dojazd do wielu miejsc na mapie naszego kraju.

Rozpoznasz polskie miasta po tablicach rejestracyjnych?

Pytanie 1 z 12
Skąd pochodzi auto, którego numery zaczynają się od liter FG?