Obywatele Gruzji napadli na pojemnik z odzieżą. Noc spędzili w areszcie

2019-06-07 12:19 MN
Gruzinom grozi do 10 lat więzienia
Autor: Piotr Drabik

Policjanci z Legionowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w sobotnią noc włamali się do pojemnika na odzież. Po wylegitymowaniu okazali się nimi 42 i 44-letni obywatele Gruzji. Mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnej celi. Legionowska prokuratura zastosowała wobec nich dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 1 czerwca dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dwóch mężczyznach włamujących się do pojemnika z odzieżą. Zapewne mężczyźni poczuli się o wiele młodsi i korzystając z dnia dziecka chcieli pobawić się w policjantów i złodziei. Dlatego na widok jadącego radiowozu zaczęli uciekać. Jednak zabawa szybko się skończyła kiedy funkcjonariusze okazali się szybsi i zatrzymali gruzińskich nicponi.

Mundurowi ustalili, że mężczyźni rządni wrażeń zerwali metalowe sztaby zabezpieczające kontener i zabrali z niego odzież oraz obuwie, które ukryli kilka metrów dalej w zaroślach.

To nie był koniec atrakcji dla Gruzinów. Dalszą część nocy zwiedzali oni policyjny areszt. Potem na podstawie skrupulatnie zebranych materiałów dowodowych usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator przychylnym okiem spojrzał na wniosek funkcjonariuszy i zdecydował o tym, że dużych chłopców będzie obserwować policja i mają oni zakaz opuszczania kraju.

Za te zuchwałe zabawy mężczyznom grozi 10 lat więzienia.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE