"Odwrócone miasto", czyli niezwykła seria zdjęć mieszkanki Warszawy [GALERIA]

2016-02-25 16:37

Charakterystyczne obiekty Warszawy odbite w tafli kałuż, czyli "Odwrócone miasto" autorstwa Uli Marchlik. To wyjątkowa seria zdjęć stolicy odbitej w tafli kałuży.

Nie jest profesjonalnym fotografem, ale amatorsko fotografuje od dawna. Ula Marchlik, mieszkanka Warszawy, od listopada 2015 r. tworzy niezwykłą serię zdjęć stolicy pod nazwą "Odwrócone miasto". Odwrócone, bo widziane w (krzywym) zwierciadle kałuży.

- Dużo chodzę po mieście i dostrzegłam, że kałuże to nie tylko dziury w chodniku wypełnione wodą, w kałużach pięknie odbija się świat - tłumaczy autorka fotografii. - Większość zdjęć z tego albumu zrobiłam telefonem komórkowym, bo ten akurat mam zawsze przy sobie. Kiedyś podobne zdjęcia zrobiłam w Rumunii, w Klużu, po wielkiej ulewie - dodaje. 

Jak się okazuje, w Warszawie nawet po niewielkim deszczu udaje się jej uchwycić architekturę miasta odbitą w tafli wody. Efekt? Zapierający dech! Zresztą... Zajrzyjcie do naszej GALERII!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE