Ogień buchał z płonącego domu pod Węgrowem. W potwornym pożarze spłonął mężczyzna

2022-05-22 16:22
Ogień buchał z płonącego domu pod Węgrowem. W potwornym pożarze spłonął mężczyzna
Autor: Facebook, Ratownictwo Powiatu Węgrowskiego Ogień buchał z płonącego domu pod Węgrowem. W potwornym pożarze spłonął mężczyzna

Niszczycielski ogień strawił dom mieszkalny w miejscowości Mrozowa Wola pod Węgrowem. Pożar wybuchł w nocy z soboty na niedzielę (21/22 maja). Strażacy, którzy walczyli z szalejącym żywiołem dokonali makabrycznego odkrycia. W zgliszczach znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny. Był to prawdopodobnie właściciel domu.

Nocny pożar pod Węgrowem

Pożar domu w Mrozowej Woli wybuchł około godz. 3 nad ranem. Z niszczycielskim żywiołem walczyło sześć zastępów straży pożarnej. W działach udział brali strażacy z PSP Węgrów i PSP Węgrów (posterunek w Ostrówku), a także druhowie z OSP Topór, OSP Stoczek, OSP Mrozowa Wola i OSP Sokółka.

Gdy ogień został już opanowany strażacy dokonali strasznego odkrycia. - W trakcie dogaszania domu strażacy znaleźli ciało mężczyzny - przekazała nam st. bryg. Dariusz Maciąg z PSP w Węgrowie.

Przeczytaj też: Atak nożownika na Białołęce. Ranny mężczyzna trafił do… celi

Jak udało nam się ustalić, był to prawdopodobnie ponad 60-letni właściciel domu. Szczegółowe przyczyny i okoliczności pożaru będzie ustalała policja.

Makabryczny pożar na Mazowszu

To już kolejny w ostatnim czasie tragiczny w skutkach pożar na Mazowszu. 14 maja pod Mińskiem Mazowieckim zginęła 94-letnia pani Celina. Kobieta spłonęła w pożarze swojego drewnianego domu. Seniorka nie miała najmniejszych szans, by samodzielnie wydostać się ze śmiertelnej pułapki.

Potężny pożar na warszawskim Kamionku. Ogień strawił kamienice na ul. Mińskiej
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE