Ogrody Muzyczne po raz 22. Wielka muzyka przez cały lipiec w pawilonie na Grochowskiej

2022-06-23 21:44
 Sinfonia Varsovia
Autor: Artur Hojny/Super Express Sinfonia Varsovia

Na ekranie wielcy śpiewacy jak Maria Callas i Renata Tebaldi, Jonas Kaufmann i Piotr Beczała, znakomici dyrygencji i Skrzypaczka Anne-Sophie Mutter. Słynne opery, operetki i… koreański musical o Marii Skłodowskiej-Curie. Do tego osiem koncertów na żywo. Festiwal Ogrody Muzyczne odbędzie się już po raz dwudziesty drugi. Tym razem nie na dziedzińcu warszawskiego Zamku Królewskiego, ale w pawilonie orkiestry Sinfonia Varsovia na Grochowskiej 272. Potrwa przez cały lipiec. Będzie czego posłuchać.

W koncertowym pawilonie odbędzie się 19 projekcji filmów muzycznych i 8 koncertów. Początek 1 lipca o godz. 18.30. Będzie można obejrzeć inscenizacje znakomitych oper jak "Rusałka" Dvoraka, "Lohengrin" Wagnera, "Czarodziejski flet" i "Don Giovanni" Mozarta, "Opowieści Hoffmanna" Offenbacha. Dla wielbicieli operetki - "Baron cygański" Straussa. A dla miłośników musicalu - biograficzna "Maria Curie" po koreańsku, spektakl wielokrotnie nagradzany w tym azjatyckim kraju.Będą też filmy poświęcone legendom muzyki: twórcy nowego tanga Astorowi Piazzolli; koncertom trzech wielkich tenorów Pavarottiego, Domingo i Carrerasa; rywalizacji wielkich primadonn opery Marii Callas i Renaty Tebaldi.W sfilmowanych koncertach pojawią się kontratenor Jakub Orliński i cała plejada gwiazd ubiegłorocznego koncertu pod wieżą Eiffla z okazji święta narodowego Francji. A na żywo wystąpią m. in. koreańscy wykonawcy musicalu o Marii Curie czy zespół instrumentów dętych orkiestry Sinfonia Varsovia.Niemal wszystkie wieczory od 11 do 31 lipca wypełnią sie muzyka na zamkowym dziedzińcu. Wyjątkiem będą czwartki.Festiwal nosi imię jego twórcy Ryszarda Kubiaka, który zmarł w grudniu 2020 roku, po dwudziestej edycji imprezy.

Dokładny program na stronie: https://www.ogrodymuzyczne.pl/program/

Bilety i karnety na cykle można kupować w serwisach eWejściówki.pl i eBilet oraz we wszystkich Empikach w kraju. Bilety na poszczególne wydarzenia będą tez dostępne w kasach na Grochowskiej 272 dwie godziny przed projekcja czy koncertem.Ceny karnetów: na 19 projekcji - 349 zł normalny i 189 zł ulgowy; na 8 koncertów - 199 zł normalny i 149 zł ulgowy.Ceny pojedynczych biletów:na projekcję - 35 zł normalny i 25 zł ulgowy: na koncert na żywo - 55 zł normalny i 35 zł ulgowy.

Informacja telefoniczna: +48 503 135 704

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE