Ogromna manifestacja wdzięczności Ukraińców. „Przyjaciele, dziękujemy”

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Ogromna manifestacja wdzięczności Ukraińców. „Przyjaciele, dziękujemy”

Ogromna manifestacja wdzięczności Ukraińców w Warszawie. „Przyjaciele, dziękujemy”

2022-05-29 20:39

W niedzielę (29 maja) przez Warszawę przeszła ogromna manifestacja Ukraińców. Wydarzenie zostało zorganizowane w podzięce dla Polaków. „Przyjaciele, dziękujemy!” - pod takim hasłem setki naszych wschodnich sąsiadów przemaszerowało przez stołeczne ulice. Nie zabrakło polskich i ukraińskich flag oraz wzruszających gestów solidarności.

Manifestację zapowiedziała na Twitterze ambasador Ukrainy w Polsce Andriej Deszczyca. - Przyjaciele poznają się na wojnie. Polacy to nasi prawdziwi przyjaciele, którzy codziennie wspólnie z nami walczą! W niedzielę 29.05. o 17:30 zbieramy się pod Sejmem i ulicami Warszawy pójdziemy przemarszem wdzięczności dla Polaków. Do zobaczenia! - napisał dyplomata.

Ukraińcy przebywający w Warszawie zgromadzili się punktualnie pod Sejmem, skąd ruszyli w stronę Starego Miasta. Trasa przemarszu przebiegała ulicami Wiejską – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście, by zakończyć się na pl. Zamkowym. Tam na specjalnie przygotowanej scenie o godzinie 21 rozpoczną się koncerty polskich gwiazd muzyki. Na czele pochodu uczestnicy nieśli wielki baner z napisem "DZIĘKUJEMY". Pochód dotarł o godzinie 20 na pl. Zamkowy. Tłumy uczestników zgromadziły się pod Kolumną Zygmunta. Chwilę później ze sceny zaczęła rozbrzmiewać muzyka.

Wojna na Ukrainie. Setki tysięcy uchodźców w Warszawie

Koszmar wojny zmusił miliony Ukraińców do ucieczki z ich ojczyzny. W Warszawie czasowe schronienie znalazło kilkaset tysięcy uciekinierów. To głównie matki z dziećmi, które uciekły przed bombami i rosyjskim wojskiem. Reporterzy "Super Expressu" rozmawiali z chętnymi do podjęcia pracy uchodźcami.

Express Biedrzyckiej - płk Piotr Gąstał: Ukraińcy będą walczyć do końca. Pomszczą Mariupol
Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE