Znani politycy na Paradzie Równości 2022 w Warszawie

i

Autor: Twitter/Michał Szczerba Znani politycy na Paradzie Równości 2022 w Warszawie

Oni wzięli udział w Paradzie Równości w Warszawie. Zobacz, kogo można było spotkać w tęczowym pochodzie [ZDJĘCIA]

2022-06-25 19:25

Parada Równości przemaszerowała ulicami Warszawy. Było głośno, kolorowo i radośnie. W tym roku Parada Równości w stolicy miała wyjątkowy charakter. Był to wspólny marsz warszawsko-kijowski. Na czele Parady dumnie kroczył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który objął wydarzenie patronatem. Kogo jeszcze można było zobaczyć podczas Parady Równości w Warszawie?

Parada Równości w Warszawie

Parada Równości to coroczne święto wolności, otwartości i solidarności, w której uczestniczynie tylko społeczność LGBT+, ale też wszystkie osoby, dla których ważne jest równe traktowanie i poszanowanie różnorodności. Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Wolontariat Równości objął patronatem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. On też oficjalnie rozpoczął Paradę i dumnie kroczył na czele pochodu, trzymając w rękach tęczową flagę.

Zobacz też: Parada Równości w Warszawie. Kontrmanifestacja wznosi modły z różańcami w rękach

W tym roku stołeczny przemarsz miał wyjątkowy charakter. Warszawska Parada Równości połączyła się z ukraińskim KyivPride. Dlatego ulicami Warszawy przeszedł wspólny marsz warszawsko-kijowski.

- Chcemy, aby Warszawa była metropolią nowoczesną i otwartą. Aby każda osoba mogła czuć się tu bezpiecznie i u siebie. Jesteśmy przeciwko stygmatyzacji, dyskryminacji i nierównemu traktowaniu – chcemy, aby każda osoba mieszkająca w Warszawie miała szansę rozwijać tu swój potencjał. Zobowiązujemy się do takich działań w przyjętej Polityce różnorodności społecznej - mówiła Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego.

Politycy szli w Paradzie Równości 2022

Podczas tegorocznej Parady Równości w Warszawie pośród tęczowego tłumu nie brakowało uśmiechniętych twarzy polityków. Kto jeszcze kroczył ulicami Warszawy w barwach społeczności LGBT+?

Zobacz też: Alert RCB. Rząd wysyła ważne wiadomości SMS. O co chodzi?

Politycy bardzo chętnie dzielili się w mediach społecznościowych swoimi zdjęciami z Parady Równości w Warszawie. Kogo można było dostrzec w tłumie? Zobaczcie w poniższej galerii zdjęć!

Parada Równości 2022 w Warszawie
Sonda
Popierasz coroczne organizowanie Parady Równości w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE