Alert RCB. Rząd wysyła ważne wiadomości SMS. O co chodzi?

i

Autor: Pixabay Alert RCB. Rząd wysyła ważne wiadomości SMS. O co chodzi?

Alert RCB. Rząd wysyła ważne wiadomości SMS. O co chodzi?

2022-06-25 13:05

Mieszkańcy Mazowsza dostają ważne wiadomości na swoje telefony komórkowe. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła powiadomienia SMS. Tym razem alert RCB nie dotyczy gwałtownych burz, które nadciągają nad Warszawę czy innych groźnych zjawisk pogodowych. O co więc chodzi? Czy jest powód do niepokoju? Wyjaśniamy!

Mazowsze. Alert RCB

Mieszkańcy Mazowsza, a także trzech innych województw, otrzymują na swoje telefony komórkowe alerty RCB. Przed czym tym razem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa? Oto treść wiadomości SMS: "27 czerwca w woj. mazowieckim nastąpi zmiana standardu nadawania TV naziemnej. Sprawdź, czy Twój telewizor działa w nowym systemie. Info: gov.pl/cyfrowaTV".

Nie przegap: Ciało studentki z Portugalii znaleziono na balkonie AWF. Wstrząsające ustalenia śledczych. Wiadomo, jak zginęła Maria

Dlaczego tak ważne zdaniem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa jest dostęp do telewizji i sprawdzenie, czy telewizor po wprowadzonych nadal będzie dobrze działał? RCB krótkim wpisem wyjaśnia to w mediach społecznościowych.

"Telewizja należy do podstawowych środków alarmowania, dlatego ważne jest, żeby każdy miał dostęp do mediów" - czytamy na Twitterze RCB.

Zmiany w naziemnej telewizji cyfrowej. O co chodzi?

W poniedziałek, 27 czerwca, nastąpi czwarty, ostatni etap zmian nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce DVB-T2/HEVC, który obejmie województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie.

Zobacz też: Kolejami Mazowieckimi pojedziemy nad morze. Na tory wrócił pociąg „Słoneczny”

"W ramach przełączenia sygnału na DVB-T2/HEVC, zmienią się częstotliwości nadawania multipleksów: MUX-1, MUX-2 i MUX-4, które zostaną przełączone do standardu DVB-T2/HEVC. W praktyce oznacza to lepszą jakość dźwięku i obrazu - wszystkie kanały będą nadawane w jakości Full HD. Multipleks MUX-3 tymczasowo nie zmienia standardu nadawania" - czytamy w informacji zamieszczonej na rządowej stronie poświęconej nowej telewizji cyfrowej.

Nowy standard telewizji naziemnej ma umożliwić dostęp do większej liczby bezpłatnych programów telewizyjnych, oraz poprawić jakość obrazu i dźwięku. Niestety, dla części gospodarstw domowych zmiana standardu wiąże się też z koniecznością wymiany odbiornika telewizyjnego na nowszy, przystosowany do zmiany standardu model lub doposażenia obecnie użytkowanego odbiornika w odpowiedni dekoder.

Rząd szykuje nas do wojny?! RCB pokazuje, jak zapakować się na ewakuację. Zobacz film
Sonda
Oglądasz telewizję?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE