Alert RCB. Dostałeś tego SMS od rządu? Sprawdź dlaczego! Co to jest ALERT RCB?

2021-06-23 15:14
Alert RCB. Dostałeś tego SMS od rządu? Sprawdź dlaczego! Co to jest ALERT RCB?
Autor: Marcin Wziontek / Amadeusz Calik / Super Express Alert RCB. Dostałeś tego SMS od rządu? Sprawdź dlaczego! Co to jest ALERT RCB?

Alert RCB ( Rządowe Centrum Bezpieczeństwa). Rząd wysyła do mieszkańców Warszawy SMS. Dlaczego? Alert RCB informuje o tym, że w środę, 23 czerwca, prognozowane są gwałtowne burze, grad, silny wiatr i ulewny deszcz oraz podtopienia i przerwy w dostawie prądu. Właśnie taka treść wiadomości znajduje się w alercie RCB wysłanym 23.06.2021 do przebywających na terenie Warszawy.

Alert RCB. Rząd wysyła SMS do osób na terenie Warszawy. O co chodzi? (23.06.2021)

Alert RCB: Dlaczego dostałeś SMS od rządu? (23.06.2021)

Do mieszkańców Polski został wysłany Alert RCB o treści: "Uwaga! Dziś gwałtowne burze, grad, silny wiatr i ulewny deszcz. Możliwe podtopienia i przerwy w dostawie prądu. Zostań w domu, jeśli możesz.". O co chodzi? Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) informuje w przesłanym SMS o możliwym niebezpieczeństwie pogodowym, które może wystąpić na terenie Warszawy.

Zobacz koniecznie: Jacek brutalnie zabił się z miłości na oczach matki. Umierał leżąc z nią w łóżku

Alert RCB wysłany został od osób przebywających na terenie woj. mazowieckim, podlaskim, lubelskim i części woj. warmińsko-mazurskiego oraz podkarpackiego.

Co to jest alert RCB?

Alert RCB pojawia się tylko w sytuacjach nadzwyczajnych, wtedy, gdy występuje naprawdę duże prawdopodobieństwo bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia na znaczącym obszarze.

Kiedy dostajemy alert RCB?

Alert RCB powstaje na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, policji, straży pożarnej, straży granicznej, urzędów i instytucji centralnych np. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz urzędów wojewódzkich.

Zobacz koniecznie: Gigantyczne upały i potężne burze nie odpuszczają! IMGW bije na alarm. W Warszawie może być niebezpiecznie

Sąd uniewinnił komendantów obozu w Suszku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE