Ostrów Mazowiecka. 3-letnie dziecko bez żadnej opieki! Gdzie byli rodzice? Nie wiadomo

i

Autor: jarmoluk/cc0/Pixabay.com Policjanci z Ostrowi Mazowieckiej znaleźli w jednym z domów jednorodzinnych na terenie miasta niespełna 3-letnie dziecko, pozostawione bez jakiejkolwiek opieki

Ostrów Mazowiecka. 3-letnie dziecko bez żadnej opieki! Gdzie byli rodzice? Nie wiadomo

2022-08-02 14:15

Policjanci z Ostrowi Mazowieckiej znaleźli w jednym z domów jednorodzinnych na terenie miasta niespełna 3-letnie dziecko, pozostawione bez jakiejkolwiek opieki. Rodziców malucha ani jego innych krewnych nie udało się odnaleźć, dlatego trafił on pod opiekę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowi Mazowieckiej, a sprawa trafiła do sądu rodzinnego.

Ostrów Mazowiecka. 3-letnie dziecko bez żadnej opieki! Gdzie byli rodzice? Nie wiadomo

Niespełna 3-letnie dziecko z Ostrowi Mazowieckiej zostało samo, bez jakiejkolwiek opieki, gdy w jednym z domów rodzinnych na terenie miasta znaleźli je policjanci. Mundurowi już wcześniej interweniowali u tej rodziny, a kontrole w związku z jej podejrzanym zachowaniem zlecał tam również lokalny miejski ośrodek pomocy społecznej. W poprzednim tygodniu, tj. 26 lipca, wcześniejsze obawy znalazły potwierdzenie w rzeczywistości, bo nie dość, że maluch znajdował się bez opieki, to mundurowym nie udało się nawet skontaktować ani z jego rodzicami, ani innymi krewnymi - do środka budynku dostali się dzięki pomocy strażaków. Wobec tego dziecko trafiło pod opiekę MOPS-u w Ostrowi Mazowieckiej, a sprawa zachowania jego bliskich została skierowana do sądu rodzinnego.

- W tym przypadku rodzic dziecka odpowie przed sądem za swoje postępowanie, gdyż zgodnie z art. 210 kodeksu karnego kto wbrew obowiązkowi troszczenia się o małoletniego poniżej lat 15 albo o osobę nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny osobę tę porzuca, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 - informuje policja w Ostrowi Mazowieckiej.

Czytaj też: 36-latka zginęła w spalonym mitsubishi na S8. Chwilę wcześniej pokazywała, że wszystko jest ok [WIDEO]

Czytaj też: Wyłowił z Narwi prawdziwego potwora! W ręce wędkarza wpadła ryba większa od niego

Sonda
Czy chcecie mieć dzieci?
Oliwierek przegrał z nowotworem