Pająk-gigant na elewacji budynku! Zwierzątko czeka na właściciela

i

Autor: KP PSP w Nowym Dworze Mazowieckim Pająk-gigant na elewacji budynku! "Zwierzątko" czeka na właściciela

Ciarki przechodzą

Pająk-gigant na elewacji budynku! "Zwierzątko" czeka na właściciela

2023-07-30 18:31

Aż ciarki przechodzą! Pająk-gigant napędził strachu mieszkańcom Nowego Dworu Mazowieckiego. Przerażeni wezwali na pomoc strażaków, którzy bezpiecznie zdjęli egzotycznego gościa z elewacji budynku. Teraz pająk czeka na odbiór przez właściciela. Strażacy niecodzienną akcję opisali w mediach społecznościowych.

Nowy Dwór Mazowiecki. Pająk-gigant na elewacji budynku

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim opisali w mediach społecznościowych jedną ze swoich ostatnich interwencji. Była ona dość nietypowa, ponieważ dotyczyła ogromnego pająka!

"W dniu 28.07.2023r. w godzinach nocnych otrzymaliśmy bardzo nietypowe zgłoszenie o egzotycznym pająku na elewacji budynku wielorodzinnego w Nowym Dworze Mazowieckim" – przekazali strażacy.

Na miejscu pojawili się ratownicy z JRG NDM oraz OSP Nowy Dwór Mazowiecki. Wspólnymi siłami strażakom udało się w bezpieczny sposób złapać pająka.

Jak przekazali druhowie, niesforny "zwierzak" czeka "na odbiór właściciela".

W sieci zawrzało

Wpis strażaków na temat ogromnego pająka wzbudził zainteresowanie użytkowników mediów społecznościowych. Pod postem pojawiła się lawina komentarzy. Część internautów jest pod wrażeniem pracy strażaków. "Brawo dla chłopaków za odwagę" - czytamy wśród komentarzy.

Inni zwracają uwagę na nieodpowiedzialność właściciela pająka, który nie dopilnował swojego pupila.

"Właściciel powinien zostać obciążony kosztami akcji 2. zastępów" - napisała jedna z osób.

"Interwencja zasadna że względu na potencjalne zagrożenie dla zdrowia lub życia , koszty akcji powinien pokryć sprawca wprowadzenia potencjalnego zagrożenia dla mieszkańców" - dodała inna.

Sonda
Boisz sie pająków?