Znika kolejny stary wiadukt Trasy Łazienkowskiej. Ogromne utrudnienia na Saskiej Kępie

i

Autor: SZRM Warszawa Znika kolejny stary wiadukt Trasy Łazienkowskiej. Ogromne utrudnienia na Saskiej Kępie

Koszmar kierowców

Znika kolejny stary wiadukt Trasy Łazienkowskiej. Ogromne utrudnienia na Saskiej Kępie

2023-07-30 12:12

Praca wre przy przebudowie wiaduktów Trasy Łazienkowskiej na Saskiej Kępie. Z dnia na dzień znikają kolejne fragmenty starej konstrukcji. Kontynuacja robót wiąże się z ogromnymi utrudnieniami dla kierowców. Na około tydzień zamknięte zostaną przejścia i przejazd ulicą Paryską pod Trasą Łazienkowską. Kierowcy muszą radzić sobie trasami objazdowymi.

Wyburzają wiadukt na Saskiej Kępie

Znika kolejny stary wiadukt Trasy Łazienkowskiej. Tym razem na Saskiej Kępie. Rozbiórka północnego wiaduktu rozpoczęła się od strony ul. Bajońskiej, a następnie objęła odcinek od strony ul. Wandy. Teraz nadszedł czas na wyburzenie kolejnego fragmentu konstrukcji znajdującego się nad ul. Paryską.

"Aby bezpiecznie przeprowadzić jego rozbiórkę, konieczne są zmiany w organizacji ruchu. Zaczną one obowiązywać w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 30 na 31 lipca" - przekazał ratusz.

Zamkną ul. Paryską

Około tygodniowe utrudnienia na Saskiej Kępie szczególnie odczują kierowcy. Ruch na ul. Paryskiej zostanie wyłączony od ul. Meksykańskiej do ronda Wolframa. "Jadących Paryską od strony Zwycięzców będzie obowiązywał nakaz skrętu w Meksykańską. Wyjazd z tej ostatniej będzie możliwy wyłącznie w kierunku Zwycięzców. Na rondzie Wolframa zostanie zamknięty zjazd w Paryską. Pozostałe relacje będą utrzymane. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył pojazdów budowy i dojścia lub dojazdu do posesji" - wyjaśnił ratusz.

Samochody i autobusy na objazdach

Kierowy będą musieli radzić sobie objazdami. Zamkniętą ul. Paryską będzie można ominąć, jadąc ul. Wersalską, Wałem Miedzeszyńskim i ul. Zwycięzców lub ulicą Zwycięzców do Saskiej i Lotaryńskiej. Co ważne, przejście pomiędzy północną i południową stroną Trasy Łazienkowskiej będzie nadal możliwe wzdłuż ul. Wał Miedzeszyński, wiaduktem na ul. Saskiej i kładką przy ul. Międzynarodowej.

Na trasy objazdowe skierowane zostaną również autobusy linii 117 i 146. Linia 117 na Dworzec Centralny pojedzie ulicą Brukselską, Wersalską, Wałem Miedzeszyńskim, Zwycięzców i Francuską. W kierunku Gocławia będzie kursowała ulicami Francuską, Zwycięzców, Saską i Egipską. Autobusy linii 146 w obu kierunkach zostaną skierowane na Francuską, Zwycięzców i Wał Miedzeszyński.

"Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki: Wersalska 52 – na ulicy Brukselskiej przed rondem Wolframa – dla linii 117 w kierunku centrum; Wał Miedzeszyński 53 – na Wale Miedzeszyńskim w rejonie Trasy Łazienkowskiej – dla linii 146 w kierunku Falenicy i Wał Miedzeszyński – na Wale Miedzeszyńskim w rejonie Trasy Łazienkowskiej – dla linii 117 w kierunku centrum oraz linii 146 w kierunku Dworca Wschodniego" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Znika kolejny stary wiadukt Trasy Łazienkowskiej. Ogromne utrudnienia na Saskiej Kępie

i

Autor: um.warszawa.pl Znika kolejny stary wiadukt Trasy Łazienkowskiej. Ogromne utrudnienia na Saskiej Kępie
Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?