Pałac Kultury i Nauki już niedługo znów będzie biały! Rusza wielkie czyszczenie elewacji!

2018-07-03 11:11
Czyszczenie elewacji Pałacu Kultury i Nauki
Autor: WikimediaCC / Adrian Grycuk Czyszczenie elewacji Pałacu Kultury i Nauki

Szary i brudny zamieni się w kremowy i lśniący. Taras PKiNu został już wyczyszczony, teraz pora na mycie elewacji.

Zobacz TO WIDEO:

PKiN budzi mieszane uczucia warszawiaków - jedni go kochają, drudzy nienawidzą. Jedno jest pewne: jest symbolem Polski z czasów PRL-u i historycznym znakiem czasów w coraz szybciej rozwijającej się stolicy. W lutym tego roku pojawiły się pierwsze zapowiedzi możliwych zmian jego wyglądu. Prezes PKiN, Rafał Krzemień mówił wtedy w Radiu Dla Ciebie, że „na pierwszy ogień pójdzie Taras Widokowy. Trzeba też wybrać technikę, która będzie skuteczna i zaakceptowana przez konserwatora zabytków”. Padło na metodę hydrodynamiczną, w której używa się gorącej pary.

Renowacją budynku zajmie się krakowska firma. Czyszczenie Tarasu Widokowego rozpoczęło się tydzień temu. Prace obejmą cały budynek. Łącznie koszty renowacji mogą wynieść do 30 milionów złotych.

>>> "Jesteśmy bezradni". Włamanie do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej! [AUDIO]

Czyszczenie Tarasu Widokowego rozpoczęło się tydzień temu. Prace obejmą cały budynek. W ich zakres wejdzie również uzupełnienie ubytków elewacji, wymiana parapetów, malowanie sufitów i odnowienie tynku. Łączne koszty renowacji mogą wynieść nawet do 30 milionów złotych.

Zobacz również: Amstaff niemal zabił dziecko! Ojciec usłyszał zarzuty [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE