Paliwo coraz droższe. Sprawdziliśmy, ile zapłacisz na stacjach w Warszawie!

2021-10-19 17:26
Ceny paliw: 4,08 litr benzyny i 4,50 za olej. TO MOŻLIWE! Jest projekt ustawy Tanie paliwo
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EPXRESS Ceny paliw: 4,08 litr benzyny i 4,50 za olej. TO MOŻLIWE! Jest projekt ustawy "Tanie paliwo"

Ceny paliw wywindowały w górę. I to ostro! Kierowcy, podjeżdżając na stacje, przecierają oczy ze dziwienia i łapią się za głowy. Ich portfele z każdym kolejnym litrem wlewanym do baku robią się coraz lżejsze. Benzyna miejscami przekroczyła już kwotę 6 zł za litr. Podobnie jest z dieslem. Gdzie w Warszawie paliwo jest najdroższe, a gdzie najtańsze? Sprawdziliśmy to!

Rekordowe ceny na stacjach paliw wbijają w fotel. Zdrożały zarówno benzyny bezołowiowe 95 i 98, jak również olej napędowy i autogaz. Tu padł zatrważający rekord cenowy. Autogaz jeszcze nigdy nie był tak drogi, jak teraz! Jeszcze w połowie minionego tygodnia za LPG trzeba było zapłacić średnio 3,11 zł, za Pb 95 i olej napędowy 5,89, a za Pb 98 aż 6,09 zł! Ceny te jednak nie spadają. A wręcz przeciwnie - ciągle niebezpiecznie rosną!

Kierowcy z bijącym sercem podjeżdżają do dystrybutorów, gdy auta poruszają się już na oparach, a rezerwa nieubłaganie się kończy. Każda wizyta na stacji paliw uderza po kieszeniach. Pieniądze znikają z konta w zastraszającym tempie z każdym kolejnym tankowaniem. Nie będzie więc dziwić, gdy w niedalekiej przyszłości pełny bak będzie wyznacznikiem bogactwa.

Zobacz: Wielka inwazja grubych szczurów na Pradze. "Myślałem, że to koty" [ZDJĘCIA]

Paliwo coraz droższe. Kierowcy w Warszawie łapią się za głowę widząc ceny

Jakie są główne przyczyny tak galopujących podwyżek cen paliw? Po pierwsze, drożeje ropa na światowych rynkach. Po drugie, spada wartość złotego. Mamy wysoką inflację sięgającą niemal 6 proc. i niskie stopy procentowe.

Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie kierowcy zmuszeni są zapłacić najwięcej, a gdzie najmniej za paliwo. Jesteś ciekawy? Zajrzyj do naszej galerii zdjęć, którą znajdziesz poniżej. Czy na liście znalazła się też stacja paliw w Twoje okolicy?

Sonda
Czy irytuje Cię to, że ceny paliw tak szybko rosną?
Napadł na stację paliw i sklep. Został zatrzymany na hulajnodze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE