Pamiętaj o BEZPIECZEŃSTWIE dziecka: Uważaj na PODROBIONE zabawki!

2020-02-21 7:00 PIK
Podrobione zabawki skonfiskowane przez policję
Autor: KSP Podrobione zabawki skonfiskowane przez policję

Policjanci z Piaseczna kontrolując trzy sklepy w centrum handlowym gminy Lesznowola przejęli blisko 1500 podrobionych zabawek przedstawiających postaci ze znanego kanadyjskiego serialu dla dzieci. Tu nie chodzi tylko o oszustwo, ale też bezpieczeństwo dzieci!

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Piaseczna, wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, przeprowadzili działania skierowane przeciwko nieuczciwym sprzedawcom. Skontrolowali trzy sklepy znajdujące się w jednym z centrów handlowych gminy Lesznowola. Zabezpieczono tam niemal 1,5 tysiąca zabawek oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi. Były to postaci popularnych, także w naszym kraju, bohaterów kanadyjskiego serialu dla dzieci - poinformował nadkom. Jarosław Sawicki z KPP w Piasecznie.

Kierowca pijany i bez prawa jazdy: kontrola była o 7 rano!

W tej sprawie prowadzone jest postępowanie dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo prawo przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

Są zarzuty dla  zatrzymanych przez CBA w Starostwie Powiatowym w Wołominie!

Jednocześnie należy pamiętać, że zabawki produkowane bez nadzoru i kontroli jakości, mogą zawierać substancje oraz elementy niebezpieczne dla zdrowia bawiących się nimi dzieci - przypomina nadkom. Jarosław Sawicki.

Tajemnicza śmierć na Dworcu Wileńskim! Wiemy jak zginął!