TRASA PRZEMARSZU

Parada Równości 2024. Tęczowy marsz przejdzie ulicami Warszawy 15 czerwca. Poznaj trasę

2024-06-11 13:11

Już w sobotę, 15 czerwca, odbędzie się Parada Równości 2024. Tęczowy marsz przejdzie ulicami Warszawy po raz kolejny. W tym roku w stolicy odbywają się trzy zgromadzenia społeczności LGBTQ+. Poznaj trasę i godzinę rozpoczęcia Parady Równości 2024 w Warszawie.

Parada Równości 2024 w Warszawie. Tęczowy marsz 15 czerwca

W tym roku w Warszawie z powodu niezgodności organizatorów odbywają się trzy wydarzenia na rzecz równości osób LGBTQ+. Pierwszy marsz odbył się 8 czerwca na Pradze i został zaplanowany przez kolektyw Praga Równości.

"Idziemy, by głośno domagać się naszych praw, a nie w konkursie popularności. Idziemy, w paradzie naszej społeczności, a nie prywatnej imprezie jednej osoby lub korporacji. Wszystkich, którzy dzielą naszą frustrację, zachęcamy do marszu razem" - napisali organizatorzy.

Kolejne tęczowe marsze planowane są na 15 i 22 czerwca. Czytaj dalej.

Parada Równości przeszła ulicami Warszawy

Trasa Parady Równości 2024

Parada Równości 15 czerwca w Warszawie, organizowania przez fundację Wolontariat Równości, wystartuje o godz. 15 spod Pałacu Kultury i Nauki. Następnie przejdzie Al. Jerozolimskimi, Marszałkowską, Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Senatorską i przez Plac Bankowy wróci pod PKiN.

Sonda
Co sądzisz o Paradzie Równości?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki