Święto Warszawy 2022. Krakowskim Przedmieściem przejechała Parada Syren

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Święto Warszawy 2022. Krakowskim Przedmieściem przejechała Parada Syren

Parada Syrenki przejechała przez Warszawę. To pierwsze takie wydarzenie w historii

2022-06-04 19:30

Takiego wydarzenia w Warszawie jeszcze nie było. W sobotę odbyła się pierwsza w historii Parada Syrenki! Rozpoczęła się ona o godz. 15:30 przy Pomniku Kopernika. Krakowskim Przedmieściem przejechały wykonane specjalnie na tę okazję syrenki. Podczas parady nie zabrakło również zabytkowego autobusu Somua, „londyńczyk” i samochodu „Warszawa”.

Pierwsza taka parada

Paradę Syrenki rozpoczęła się o godz. 15:30 przy Pomniku Kopernika. To właśnie tam zostały ustawione platformy z syrenkami reprezentującymi Warszawę, Białołękę, Bielany, Mokotów, Ursynów oraz Wawer. Paradę rozpoczęła Mistrzyni Ceremonii tzw. „Błękitna”. Wyjątkowemu przemarszowi towarzyszyła muzyka formacji Ritmo Bloco i Brassfederacji. Pochód zakończył się na Placu Zamkowym, gdzie wszyscy artyści wykonają wspólnie z warszawiakami utwór „Warszawa da się lubić”. Co więcej, w trakcie parady z balkonu hotelu Bristol Kalina Levvska zaśpiewała piosenkę z puentą: „Każda z Was to Sawa, a każdy z Was to Wars”, a na skwerze Hoovera Fasolki odśwpiewano „Katarynkę Karolinkę”. Dodatkowo na plac Zamkowy uczestników doprowadziła Orkiestra Dęta z Mykanowa z mażoretkami w paradnych strojach.

Wydarzeniu towarzyszyli także artyści z Teatru AKT w zachwycających niebieskich kostiumach. Na placu przy kościele Sióstr Wizytek na maszerujących czekała zabytkowa różowa syrenka kabriolet, czyli idealne miejsce na piękne selfie z Syrenką. Widownię zachwyciły także dziewczyny z zespołu Singing Birds.

Wielka kolejka na Bulwarach Wiślanych. Warszawiacy przyszli zobaczyć obrazy śmierci i demoniczne koty
Sonda
Czy lubisz aktywnie spędzać czas wolny?