Paraliż w merze, trzy stacje wyłączone! Olbrzymie utrudnienia, co się stało?

i

Autor: Mariusz Grzelak/Super Express Paraliż w merze, trzy stacje wyłączone! Olbrzymie utrudnienia, co się stało?

Potężna awaria!

Paraliż w warszawskim metrze, trzy stacje wyłączone! Olbrzymie utrudnienia, co się stało?

2023-02-22 7:04

Paraliż w metrze! Poranek w środę (22 lutego) rozpoczął się dla pasażerów metra koszmarnymi utrudnieniami. Tysiące osób, które zazwyczaj przedostają się z Ursynowa do centrum i w drugą stronę nie mogło skorzystać z tego środka transportu. Trzy stacje są wyłączone: Kabaty, Natolin i Imielin. Zamiast podziemnej kolei podstawiono autobusy zastępcze. Co się stało?

Warszawa. Potężna awaria w metrze

Komunikat o awarii przekazał o godzinie 5:20 Warszawski Transport Publiczny. - Z przyczyn technicznych linia metra M1 kursuje w pętli Młociny – Stokłosy – Młociny . Jednocześnie pociągi linii metra M1 kursują ze zmniejszoną częstotliwością. Trasa linii 710, 724 i 742 kierunek os.Kabaty została wydłużona do zespołu przystankowego Metro Stokłosy. Linie 217 kierunek Natolin Płn. i 319 kierunek Pileckiego zostały skierowane na trasę zmienioną: … – I.Gandhi – al.KEN – METRO STOKŁOSY – METRO STOKŁOSY – al.KEN – I.Gandhi – … .Uruchomiono autobusową linię Z kursującą na trasie Metro Kabaty 01 – Aleja Komisji Edukacji Narodowej – Metro Stokłosy 04 – Aleja Komisji Edukacji Narodowej ( zawrotka przy Bartoka-Surowieckiego) – Metro Stokłosy 03 – Aleja Komisji Edukacji Narodowej – Metro Kabaty 02. Przepraszamy za utrudnienia – czytamy na stronie wtp.waw.pl

Skąd tak potężne utrudnienia? - Nie mieliśmy żadnego zgłoszenia dotyczącego incydentu lub niebezpiecznej sytuacji. Jest to awaria czysto techniczna, jednak nie znam szczegółów przekazał w rozmowie z „Super Expressem” sierż. Sebastian Pawlak z Komisariatu Metra Warszawskiego.

Rzeczniczka Metra Warszawskiego wyjaśniła przyczyny awarii. - Mieliśmy awarię zasilania na trzech stacjach. Od godziny 7:20 jeździmy normalnie - przekazała Anna Bartoń.

Sonda
Lubisz podróżować metrem?